Koç tüketici finansman tahvil ihracını tamamladı

Koç tüketici finansman tahvil ihracını tamamladı

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), Koç Tüketici Finansmanı ve Kart Hizmetleri A.Ş'ye ait özel sektör tahvilinin kayden ihracını tamamladı. Konuya ilişkin MKK'dan yapılan açıklamada..

Koç tüketici finansman tahvil ihracını tamamladı
16px
24px
11.08.2006 17:26
ABONE OLgoogle

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), Koç Tüketici Finansmanı ve Kart Hizmetleri A.Ş'ye ait özel sektör tahvilinin kayden ihracını tamamladı. Konuya ilişkin MKK'dan yapılan açıklamada, Koç Tüketici Finansmanı'nın halka arz ettiği 100 milyon YTL nominal değerli ve 2 yıl vadeli özel sektör tahvilinin, fiziken basılmaksızın sadece kaydi ortamda ihracıyla birlikte tahviller için müşteri ismine saklanma sisteminin de başlatıldığı bildirildi.

MKK Genel Müdürü Remzi Özbay, hisse senedi ve fon yatırımcıları gibi tahvil sahibi yatırımcıların da kendilerine internet ve telefon ile ulaşarak hesaplarındaki özel sektör tahvili bakiyeleri ve hareketleri hakkında bilgi alabileceklerini, kendi onayları haricinde işlem yapılma olasılığına karşı hesaplarına blokaj uygulama imkanı bulabileceklerini kaydetti.

Özbay, hisse senedi veya fon varlıkları dolayısıyla daha önce MKK'da adlarına hesap açılmış olan yatırımcıların, bilgilenme ve blokaj hizmetlerinden yararlanabilmeleri için yeni bir işlem yapmalarına veya ilave bir prosedüre uymalarına gerek bulunmadığını, ellerindeki mevcut MKK sicil numaraları ve şifrelerinin, sistemi kullanmaları için yeterli olacağını bildirdi. Remzi Özbay, tahvil satın alarak MKK sistemine ilk kez girecek olan yatırımcılara ise kısa sürede MKK tarafından bilgilenme kılavuzlarının gönderileceğini ve yeni yatırımcıların bu kılavuzları kullanarak sistemden faydalanabileceklerini aktardı.

 

 


 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde