Kastamonu Entegre CEO'su Haluk Yıldız'a İtalya'dan şövalyelik nişanı

Kastamonu Entegre CEO'su Haluk Yıldız'a İtalya'dan şövalyelik nişanı

Kastamonu Entegre CEO'su Haluk Yıldız, İtalya Cumhuriyeti Şövalyelik Nişanı'na (Ordine al Merito della Repubblica Italiana) layık görüldü.

Kastamonu Entegre CEO'su Haluk Yıldız'a İtalya'dan şövalyelik nişanı
16px
24px
22.05.2024 13:54Güncelleme: 22.05.2024 14:00
ABONE OLgoogle

 

Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, Türkiye ve İtalya arasındaki ticari ve sosyal ilişkileri güçlendirmek adına yürüttüğü çalışmalar nedeniyle İtalya Devleti tarafından sınırlı sayıda verilen en yüksek onur ödülü, İtalya Cumhuriyeti Şövalyelik Nişanı'na (Ordine al Merito della Repubblica Italiana) layık görüldü. İtalya Ankara Büyükelçiliği tarafından Venedik Sarayı’nda düzenlenen törende Haluk Yıldız’a liyakat nişanı İtalya’nın Türkiye Büyükelçisi Giorgio Marrapodi takdim etti. 

İTALYA'NIN EN BÜYÜK TÜRK YATIRIMCISI 

25 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla MDF ve yonga levha ana ürün gruplarında Avrupa’nın üçüncü dünyanın dördüncü büyük üreticisi konumunda olan Kastamonu Entegre, 2017 yılında İtalya’nın üçüncü büyük yonga levha üreticisi Gruppo Trombini’yi satın alarak İtalya’da üretime başlamış, yaptığı bu yatırımla İtalya’nın en büyük Türk yatırımcısı konumuna gelmişti. Kastamonu Entegre’nin İtalya’da 215 milyon euroluk yatırımı bulunuyor. 

Dünya mobilya sektörünün kalbi, moda ve tasarımın merkezi İtalya’da toplamda 2 bin metrekarelik alana sahip bir tasarım merkezi de bulunan Kastamonu Entegre’nin CEO’luk görevini üstlenen Haluk Yıldız şirketin İtalya’daki tüm operasyonlarını planlayan ve uygulayan isim olarak öne çıkıyor. 

İtalya Liyakat Nişanı’na sahip olmaktan dolayı gururlu olduğunu belirten Haluk Yıldız, konuyla ilgili şunları söyledi: “İtalya, mobilya başta olmak üzere orman ürünleri sektörü için çok önemli bir pazar. Kastamonu Entegre olarak böyle önemli bir pazarda güçlü oyunculardan biri olmak bizim için çok değerli. Yürüttüğümüz çalışmalarla Türkiye ve İtalya gibi iki dost ve müttefik ülkenin ticari kültürüne de katkı sağlıyoruz. İki ülke arasında güçlü ticari ilişkiler, önemli yatırımlar var. Bu ilişkiyi daha da ileriye taşımak için iş dünyasına yani bizlere düşen görevleri de yerine getirmeye hazırız.”

patronlardunyasi.com

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde