Kalesine en erken gol atan futbolcu

Kalesine en erken gol atan futbolcu

Almanya-2006 finallerinde, İngiltere karşısında 3. dakikada kendi kalesine gol atan Paraguaylı Carlos Gamarra, FIFA Dünya Kupası tarihine kalesine en erken golü kaydeden futbolcu olarak geçti.

Kalesine en erken gol atan futbolcu
16px
24px
11.06.2006 14:42Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Gamarra, İngiltere Milli Takımı kaptanı David Beckham'ın yaptığı ortada, ters bir kafa vuruşu yapmış ve takımı da karşılaşmayı 1-0 kaybetmişti.

İngilizler, daha önce İspanya-82'de, Çekoslovakya karşısında da aynı şansı yakalamışlardı. Çekoslovak futbolcu Josef Barmos da kalesini şaşırmış ve rakibin avantaj sağlamasına neden olmuştu.

İLK KENDİ KALESİNE GOL YUGOSLAVLAR'DAN

1954 Dünya Kupası finallerinde o zamanki adıyla Yugoslavya'dan Ivan Horvat, Federal Almanya karşısında 9. dakikada kendi kalesine gol atmıştı.

Bu arada, 1938'deki finallerde, İsviçreli Ernst Loertscher, Almanya karşısında kendi kalesine 2 gol atarak, kupa tarihinde ilginç bir rekorun sahibi oldu.

Güney Kore ve Japonya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2002 Dünya Kupası finallerindeki Portekiz-ABD maçında her iki takımdan birer futbolcu kalelerine gol atma talihsizliğini yaşadı. Portekiz'den Jorge Costa, ABD'den de Jeff Agoos kaleleri şaşırdılar.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde