Jet Fadıl'a Şok! Turkuaz Havayolları'nın uçuş ruhsatı iptal ediliyor

Jet Fadıl'a Şok! Turkuaz Havayolları'nın uçuş ruhsatı iptal ediliyor

İşadamı Fadıl Akgündüz, Turkuaz Havayolları'nı satın alacağını iddia etmişti. Ancak..

Jet Fadıl'a Şok! Turkuaz Havayolları'nın uçuş ruhsatı iptal ediliyor
16px
24px
16.03.2011 08:55
ABONE OLgoogle

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından 'mali ve operasyonel eksikleri bulunduğu' gerekçesiyle uçuş işletme ruhsatı askıya alınan Turkuaz Havayolları, sektörden tamamen çekiliyor.

SHGM'nin, 15 Mart'a kadar süre tanınmasına rağmen belirlenen eksikleri tamamlayamayan şirketin uçuş işletme ruhsatını 'yasa gereği' önümüzdeki günlerde iptal etmesi bekleniyor.

İşadamı Fadıl Akgündüz, Turkuaz Havayolları'nı satın alacağını iddia etmişti. Şirketin uçuşları, geçen aralıkta 3 ay süreyle askıya alınmıştı. Ancak borçlarını ödeyemeyen firma, daha sonra diğer şirketlerin haciz işlemleriyle sarsıldı. SAGA Havayolları, yaklaşık 90 bin TL alacağı için haciz işlemi başlatırken, uçak kiralama şirketi GECAS ile pilot eğitimlerinin alındığı Gözen Grup'a ait Uluslararası Uçuş Eğitim Merkezi ve ikram hizmeti sunan şirketin de haciz işlemi başlattığı öğrenildi.

SHGM tarafından, 'mali ve operasyonel açıdan yeniden yapılandırılması' amacıyla 15 Mart'a kadar süre tanınan Turkuaz Havayolları, mali darboğazdan kurtulamayınca gerekli çalışmayı yapamadı. Şirket yönetimi, istenen şartları yerine getiremeyince, uçuş işletme ruhsatının iptal edilmemesi amacıyla SHGM'ye dün de müracaatta bulunmadı.

Mustafa Gün/Zaman

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde