İşte ilgisizliğin bedeli

İşte ilgisizliğin bedeli

İşadamı Çamkıran'a eşinin açtığı 10 milyon YTL'lik boşanma davası sonuçlandı. İşte o tazminat..

İşte ilgisizliğin bedeli
16px
24px
26.10.2008 12:15
ABONE OLgoogle

İzmir'in tanınmış ailelerinden Çamkıran ailesinin gelini Seval Çamkıran, evlendikleri günden beri fikri ayrılığı yaşadıklarını öne sürdüğü 22 yıllık eşi Muzaffer Çamkıran aleyhine boşanma davası açmıştı.

Çamkıran, eşinin kendisine karşı ilgisiz ve saygısız olduğunu, evin dışında çok vakit geçirdiğini belirtmiş ve mahkemeden 10 milyon YTL tazminat istemişti. Avukatların katıldığı son duruşmada, Çamkıran Otomotiv Şirketi sahibi Muzzaffer Çamkıran'ın avukatı maddi imkanlarının iddia edildiği kadar iyi olmadığını iddia ederek, bu yönde bir belgeyi mahkemeye belge sundu. Sonuçlanan davada mahkeme Seval Çamkıran'a 550 bin YTL tazminat ödenmesine karar verdi. Muzaffer Çamkıran ayrıca eşi için 4 bin, kızı için de bin 500 YTL nafaka ödeyecek.

Temyize gidecekler
Seval Çamkıran'ın avukatı Çiler Çelik, 350 bin YTL' si maddi, 200 bin YTL si de manevi olmak üzere toplam 550 bin YTL tazminat ve ayda 4 bin YTL nafakayı az bulduklarını belirtti. Çelik, "Müvekkilimin kaybettiği 22 yılın karşılığının bu kadar az olmaması gerekir. Kararı temyiz edeceğiz" dedi.

Muzaffer Çamkıran, karar öncesinde eşinin istediği nafaka ve tazminatın çok yüksek olduğunu belirterek eşinin de babasından geliri ve çiftliği olduğunu belirtmişti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde