İngiliz yatırımcılar Erdemir ve Telsim'i takip ediyor

İngiliz yatırımcılar Erdemir ve Telsim'i takip ediyor

İngiltere Büyükelçiliği Yatırım ve Ticaret Müsteşarı Steven Smith, “BT ve Shell aracılığıyla Telekom ve Tüpraş'la yakından ilgilendik, şu anda da Erdemir ve Telsim'i takip ediyoruz” dedi.

İngiliz yatırımcılar Erdemir ve Telsim'i takip ediyor
16px
24px
27.09.2005 12:48
ABONE OLgoogle

İngiltere Büyükelçiliği ve Ankara Sanayi Odası (ASO) işbirliği ile düzenlenen “Türk-İskoç İşadamları Toplantısı” ASO Toplantı Salonu'nda yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan İngiltere Büyükelçiliği Yatırım ve Ticaret Müsteşarı Steven Smith, İngiltere Büyükelçiliği olarak iki ülke arasında sürekli ve kalıcı ticari ilişkilerin kurulmasını istediklerini, öncelikle ilgilendikleri alanların ise enerji, inşaat, tarım ve eğitim-öğretim olduğunu kaydetti.

Türkiye'nin AB ile üyelik müzakerelerine başlaması konusunda, bir devlet dışında tüm devletlerin mutabık kaldığını belirten Smith, şöyle konuştu: “İngiltere, Türkiye'nin AB'ye üyelik konusunu destekliyor.”

Şu anda Türkiye'de 430 adet İngiliz şirketi bulunduğuna, İngiltere'de de Türk firmalarının hızla arttığına dikkati çeken Smith, özellikle “uzun vadeli ortaklık” şeklinde, iki ülke ilişkilerini artırmaya gayret ettiklerini sözlerine ekledi.

İskoç Ticaret Heyeti Başkanı Hadi Fawzy ise İskoçya olarak şirketlerini denizaşırı ticarete yöneltmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Türkiye'ye yaptıkları ziyarete, özellikle enerji ve mühendislik firmalarının temsilcilerinin katıldığını anlatan Fawzy, ”Buraya açık yüreklilikle ve iyi niyetle geldik. Ziyaretimiz, Ankara'nın stratejik konumu ve size bir partner olarak bakmamızın göstergesidir. Ankaralı meslektaşlarımızla başarılı görüşmeler yapacağımızı umuyorum” diye konuştu. 
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde