İlk icraatı genelev açmak

İlk icraatı genelev açmak

Berluconi, fuhuşu kontrol altına almak için 1958"de yasaklanan genelevleri açma kararı aldı.

İlk icraatı genelev açmak
16px
24px
10.06.2008 08:56
ABONE OLgoogle

 Berluconi liderliğindekiİtalyan hükümeti, fuhuşu kontrol altına almak için 1958"de yasaklanan genelevleri açma kararı aldı. Kilise bu karara büyük tepki gösterdi

İTALYA"da Başbakan Silvio Berlusconi tarafından kurulan muhafazakar hükümet, ülkede başını alıp giden fuhuşu kontrol altına almak için harekete geçti. Hükümet tarafından tartışılan fuhuşla mücadele planında; genelevlerin ve Amsterdam"daki gibi “red light street” olarak isimlendirilen fuhuş sokaklarının kurulmasına izin verilmesi, kadın satıcılarına hapis cezası verilmesi de bulunuyor.

Doğu Avrupa ve Afrika kökenli hayat kadınları geceleri otostop çekerek fuhuş yapıyor. İçişleri Bakanı Roberto Maroni, hayat kadınlarının otostop çektiği bu sokakların fuhuş sokağı olarak ilan edilmesini önerdi. Katolik İtalya"da bu çıkışı eleştirilen Maroni, “Bu uygulama halkın sağlığı ve vatandaşların korunması bakımından faydalı olacaktır” dedi. Yaklaşık 100 bin hayat kadının yaşadığı İtalya"da genelevler 1958"de yasaklanmıştı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde