Hyundai Tucson'a Amerika'da ödül

Hyundai Tucson'a Amerika'da ödül

J.D. Power and Associates’in her yıl Amerika’da gerçekleştirdiği IQS (İlk Kalite Değerlendirmesi) araştırmasının 2006 yılı sonuçlarına göre Hyundai, tüketiciler tarafından en güvenilir “üçüncü” marka seçildi.

Hyundai Tucson'a Amerika'da ödül
16px
24px
15.06.2006 10:50
ABONE OLgoogle

Yüksek üretim kalitesini öncelikli ilke olarak belirleyen Hyundai, otomotiv sektörünün en güçlü ülkesi olan Amerika’da güvenilirlik alanında ödüller kazanmaya devam ediyor. J.D. Power and Associates’in her yıl Amerika’da gerçekleştirdiği IQS (Initial Quality Study – İlk Kalite Değerlendirmesi) araştırmasının 2006 yılı sonuçlarına göre Hyundai, tüketiciler tarafından en güvenilir “üçüncü” marka seçildi.

Hyundai kullanıcılarının sahip olduğu 2006 model araçlar üstünden yaptığı değerlendirmelere göre belirlenen IQS 2006 araştırmasında Porsche ve Lexus’un ardından üçüncülüğü alan Hyundai, lüks olmayan markalar kategorisinde de birinciliği elde etti. Hyundai’nin marka olarak kazandığı bu başarının yanı sıra Hyundai Tucson da, kendi segmentinde en az problem çıkaran en güvenilir araç seçildi. Ayrıca Sonata, yeni Grandeur, Elantra ve Coupe modelleri de kendi segmentlerinde ilk üç arasında yer alarak önemli başarılara imza attı.

Hyundai, ilk kez 1986 yılında uygulanmaya başlanan ve bu yıl 20’nci kez yapılan IQS araştırmasında ilk kez ilk 3 firma arasında yer aldı. IQS araştırmasında araç satın alındıktan sonraki ilk üç ay içinde ortaya çıkan kalite problemleri değerlendiriliyor. Araştırmada birçok farklı kategoride (motor, aktarma organları, fren sistemi, aracın tüm iç ve dış parçaları, kullanım özellikleri, işçilik kalitesi, tasarım vb.) 217 farklı kriter ele alınıyor. Araçlarda ortaya çıkan problemlere belirli puanlar veriliyor ve bu değerlendirme sonucunda toplam puanı en düşük olan firma en iyi sonucu elde etmiş oluyor. Hyundai, 2006’nın bu ilk araştırmasında   102 puanı yakalayarak, sektör ortalaması olan 124 puanın çok altında bir sonuç elde etmeyi başardı. Hyundai, lüks olmayan markalar kategorisinde de 2005 yılındaki üçüncülükten bu yıl birinciliğe çıktı.

Hyundai Motor Amerika Başkanı ve CEO’su Owen Koh, elde edilen sonuçla ilgili şunları söyledi: “Çok güçlü rakiplerimizi, kendi pazarlarında geride bırakmak, Hyundai için çok büyük önem taşımaktadır. Bu sonuç, Hyundai’nin kalite konusunda elde ettiği inanılmaz gelişimi ve yeni araçlarda sağladığı güvenilirliği ispatlamaktadır. Amerika’da yeni üretilmeye başlanan Sonata’nın da henüz yolun başında olmasına rağmen orta segment araçlar arasında (Türkiye’de üst segment) iyi bir derece elde etmesi bizim için gurur kaynağı oldu.”

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde