Güler'le Çağlar'ın samimiyeti

Güler'le Çağlar'ın samimiyeti

ENERJİ BAKANI HİLMİ GÜLER'LE İŞADAMI CAVİT ÇAĞLAR BİRLİKTE AT ÇİFTLİĞİ AÇILIŞI YAPTI.

Güler'le Çağlar'ın samimiyeti
16px
24px
10.06.2006 21:55
ABONE OLgoogle

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Bursa merkez Osmangazi İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan Pınarbaşı Parkı'nın açılışında sembolik olarak törene katılan rahvan atlarına yakın olabilmek için açılışın yönünü değiştirdi.

Eski Devlet Bakanı ve iş adamı Cavit Çağlar'la samimi poz veren Bakan Güler, rahvan atlarla gazetecilerein karşısına çıktı. Bakan Güler, AK Parti'nin merkezi iktidar ve yerel yönetimlerinin yaptığı çalışmalar ile Türkiye'nin şantiyeye döndüğünü söyledi.

Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Pınarbaşı Parkı'nın açılışına katılan Bakan Güler, belediyeleri başarılı olamayan merkezi iktidarların ülke yönetiminde de başarılı olamayacağını vurguladı. AKP'nin belediye hizmetlerini temel felsefe olarak benimsediğine dikkati çeken Güler, bu bağlamda başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye'de vargüçleriyle çalıştıklarını ifade etti. Yerel yönetimler ile birlikte merkezi iktidarın da çalışmalarıyla Türkiye'nin adeta bir şantiyeye döndüğünü belirten Güler, "Bu çalışmaların en anlamlılarından birini de Bursa'da görüyoruz. Bize geçmişimizi, atalarımızı hatırlatan bir mekan olan Pınarbaşı Parkı Osmangazi Belediyesi'nin çabalarıyla, temiz ve modern bir dinlenme alanı haline gelmiş" dedi.

Konuşmasının ardından Bakan Güler'in yanına yaklaşan İskender Güzelbakan isimli vatandaş TOKİ'nin Hasanağa'da yaptığı toplu konutların, doğalgaz altyapısından eksiği nedeniyle bir türlü tamamlanmamasından yakındı. Bursagaz'ın, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'ndan (EPDK) izin alamadığı için toplu konut bölgesine altyapı getiremediğini belirten Güzelbakan, bu sorunların çözülmesinde Bakan Güler'den yardım istedi. Bakan Güler de, Ankara'ya döner dönmez ilgili kurum yetkililerinden bilgi alacağını söyledi.

Törende, gazetecilerin, enerji dönüşüm şirketlerinin doğalgaz zammı ile ilgili eleştrilerine yönelik sorularını da cevaplayan Bakan Güler, Türkiye'de doğalgazın diğer Avrupa ülkelerine göre ucuz olduğunu söyledi. Türkiye'nin en ucuz doğalgaz kullanan ülkelerden biri olduğunu yineleyen Güler, "Elektriğe zam yapmıyoruz. Doğalgazı da az artırıyoruz. BOTAŞ bunu kârsız sürdürüyor. Sanayiciyi ve tüketiciyi korumak zorundayız. Doğalgaz fiyatı yüzde 105 arttığı halde, biz 3,5 senede yüzde 50 arttırdık" dedi.

Törende, Pınarbaşı Mahallesi'nin sakinlerinden olan AK Parti Bursa Milletvekili Şevket Orhan da, bölgenin tarihi geçmişine yönelik bir bilgilendirme konuşması yaptı. Meydanın düzenlenmesini gerçekleştiren Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, 17 bin metrekarelik park ve meydanı tarihi güzelliklerini koruyarak modernize ettiklerini belirtti. Altepe, tarihi ve kültürel mirasın korunması çalışmaları çerçevesinde de 45 proje üzerinde çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Bakan Hilmi Güler, kılıç kalkan ekibinin nefes kesen gösterisini ilgiyle izledi. Konuşmaların ardından parkın açılış kurdelasını kesmeye hazırlanan Bakan Güler, Osmanlı'yı temsilen törene getirilen rahvan atlara ilgi gösterdi. Bakan Güler, açılış için pozisyon alan gazetecileri kurdelanın diğer tarafına davet ederek atları arkasına alarak açılışı gerçekleştirdi.

Açılış için Cavit Çağlar'ı da yanına davet eden Bakan Güler, açılış sonrası rahvan atlarla basın mensuplarına poz vermeyi ihmal etmedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik'in yanı sıra AK Parti Bursa milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Hayrettin Çakmak, Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe ve Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çağlar'ın da katıldığı tören konuşmaların ardından kesilen açılış kurdelası ile sona erdi.

Bursa/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde