Fransız marinacıdan Antalya'ya övgü

Fransız marinacıdan Antalya'ya övgü

Fransa Marinalar Federasyonu Başkan Yardımcısı Rene Gaudino, Antalya'yı övdü

Fransız marinacıdan Antalya'ya övgü
16px
24px
29.04.2008 17:58
ABONE OLgoogle

Fransa Marinalar Federasyonu Başkan Yardımcısı Rene Gaudino, Antalya Serbest Bölgesi'nin yat imalatında dünya liderliğine oynadığını söyledi. Akdeniz'de denizcilik sektörünü geliştiren tek ülkenin Türkiye olduğunu belirten Gaudino, "Antalya yat ve tekne imalatında çok etkileyici. Bu alanda Avrupa'da lider diyorlar ama bana göre dünya liderliğine oynuyor." dedi.

Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi'nin davetlisi olarak Antalya'ya gelen Fransa Marinalar Federasyonu Başkan Yardımcısı Gaudino ve beraberindeki bir heyet, kentteki marinaları gezdi. DTO Meclis Toplantısı'nda izlenimlerini anlatan Gaudino, Antalya'da marinacılığın geliştiğini dile getirdi.

Fransa'nın Akdeniz Ülkeleri'ndeki marinalar arasında kültürel, ticari ve tarım alanında işbirliğini artırmak için 'Odyssea Projesi' başlattığını kaydeden Gaudino, bu çerçevede Türkiye'yle işbirliği yapılabileceğini dile getirdi. Gaudino, şöyle konuştu:

"Akdeniz'de denizcilik sektörünün gelişimine tek aday ülke konumundasınız. Ciddi bir potansiyele sahip deniz ticareti ve endüstriniz çok etkileyici. Deniz endüstrisi, tarım ve turizmde işbirliği yapabileceğimiz düşüncesi içersindeyiz. Her türlü ekonomik ve teknik bilgileri aktarırız. Sizler şu anda denizcilik sektöründe gelişmeye hazır tek adaysınız"

Gaudino, Fransa'daki marinalar hakkında da bilgi verdi. Fransa'nın 370 marinaya sahip olduğunu bunun 180'inin Akdeniz kıyılarında yer aldığını aktaran Gaudino, "Fransa marinalar konusunda Avrupa'da lider. Marinalarımızda şu an aktif 442 bin tekne var. Bunu 122 bini 6 metreden uzun. Bu rakama her yıl 10 bin ekleniyor. Fransa'daki marinalarda geceleme ücreti 180 Euro." dedi.

Gaudino, marinaları geliştirme çalışmaları yaptıklarını da ifade ederek şöyle konuştu: "Şu anda Fransa'da marinalarda yer kalmadı. Marinalarımız artık üst üste gelmeye başladı. Dışarıdan gelecek teknelere yer verme imkanı yok. Bu marinaların geliştirilmesiyle ilgili faaliyetlerimiz başladı"

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde