Evcil ve adamları İstanbul'da yargılanacak

Evcil ve adamları İstanbul'da yargılanacak

İzmir ve Bursa merkezli kara para aklayan çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında tutuklanan iş adamları Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı ile diğer tutuklular İstanbul'da yargılanacak.

Evcil ve adamları İstanbul'da yargılanacak
16px
24px
10.07.2006 23:57
ABONE OLgoogle

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan şahıslardan 29'u tutuklanarak cezaevine gönderilirken 23 kişi tutuksuz yargılanacak. Kara para aklayan suç örgütüyle ilgili gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları nöbetçi mahkemelerce tutuklanan 29 kişi ve tutuksuz yargılanan 23 kişiyle ilgili fezleke Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlandı. Buna göre, fezleke İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilecek ve zanlılar İstanbul'da hakim karşısına çıkacak.

Operasyonla ilgili iddianamenin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanacağı, dava açıldıktan sonra zanlıların, İstanbul'daki bir ağır ceza mahkemesinde yargılanacakları öğrenildi. Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, operasyonun genişleyerek süreceğini açıkladı. 
 
Operasyonda tutuklu sayısı 31 oldu 

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi koordinesinde Bursa Emniyet Müdürlüğü'nce yürütülen 'Bozuk Para' operasyonunda tutuklu sayısı 31'e yükseldi.
'Bozuk Para' operasyonu çerçevesinde göz altına alınan Cengaver Yetim ve Engin Eren 'kara para aklama, nitelikli dolandırıcılık suretiyle zarara uğratmak' suçlarından çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu iki kişi ile birlikte tutuklananların sayısı 31'e yükseldi.

Bursa/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde