Erdoğan'ın DTP ile görüşme şartı

Erdoğan'ın DTP ile görüşme şartı

Eroğan, 'Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak DTP ile görüşmem için...'

Erdoğan'ın DTP ile görüşme şartı
16px
24px
13.03.2008 14:05
ABONE OLgoogle
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Demokratik Toplum Partisi (DTP) yetkililerinin kendileriyle görüşme talebi olup olmadığına ilişkin bir soruyu 'Bölücü terör örgütü PKK'yı parlamento çatısı altında bulunan DTP, terör örgütü olarak ilan etmedikçe ben Türkiye Cumhuriyet Başbakanı olarak görüşemem' dedim. Bunu kendilerine söyledim." diye yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Saint Vincent ve Grenaida Başbakan Gonsalves ile düzenlediği ortak basın toplantısının sonunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, DTP'lilerle görüşme konusundaki düşüncelerine ilişkin bir soruyu şu ifadelerle yanıtladı:

"Benden randevu talebinde bulundular ve ben randevu talebine grup başkanvekilim ve başbakan yardımcımı görevlendirdim. Kendileri de sayın Türk ve Tuğluk birlikte gelmek suretiyle arkadaşlarımla görüşmelerini yaptılar. Biliyorsunuz bu konuda benim baştan beri bir hassasiyetim var. O hassasiyetim de şu: 'Bölücü terör örgütü PKK'yı parlamento çatısı altında bulunan DTP, terör örgütü olarak ilan etmedikçe ben Türkiye Cumhuriyet Başbakanı olarak görüşemem' dedim. Bunu kendilerine söyledim. Avrupa Birliği ülkeler bu konuda terör örgütü olarak ilan ediyor, Amerika terör örgütü olarak ilan ediyor. Bütün dünyadaki Birleşmiş Milletler kayıtlarına bu şekilde giriyor, ama hala parlamento çatısı altında bulunan bir partinin terör örgütü olarak kabul etmeyişini ben Türkiye Cumhuriyeti başbakanı olarak kabul edemem."

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde