E-mbrio'su olana 3 milyon avroluk destek

E-mbrio'su olana 3 milyon avroluk destek

Teknoloji Holding, girişimcileri sanal dünyadaki yeni iş projelerini hayata geçirip şirketleştirmek, girişimcilere ve profesyonellere, geliştirmek için E-mbrio adlı merkezi hayata geçirdi.

E-mbrio'su olana 3 milyon avroluk destek
16px
24px
29.08.2006 14:58
ABONE OLgoogle

Teknoloji Holding, girişimcileri sanal dünyadaki yeni iş projelerini hayata geçirip şirketleştirmek, girişimcilere ve profesyonellere, geliştirmek için uygun ortam bulamadıkları iş fikirlerini hayata geçirme fırsatı yaratmak amacıyla E-mbrio adlı merkezi hayata geçirdi.

E-mbrio'nun tanıtım toplantısında konuşan Teknoloji Holding Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, E-mbrio'nun büyümek için uygun ortam arayan, sanal fikirleri veya tasarıları hayata geçiren bir teknoloji üssü olacağını söyledi. 30 yıllık iş yaşamını, ilk şirketi Exim'i nasıl kurduğunu ve genç bir girişimci olarak karşılaştığı güçlükleri anlatan Hitay, şöyle konuştu: 'Şu anda üniversiteden mezun olan kaç kişi kendi işini kurmak istiyor?

Büyük çoğunluğu, bunu istediği halde pazarın küçüklüğü, sermayesizlik ve destek bulamamaktan, profesyonel yaşamı tercih etmek zorunda kalıyor. Dolayısıyla Teknoloji Holding olarak bu anlamda önemli bir misyonu hayata geçiriyoruz. E-mbrio, Teknoloji Holding'in yeni girişimlerinin yanı sıra sanal dünyada yatırım yapmak isteyen girişimcileri de destekleyecek. 'Kazan-kazan' ilkesi ile hareket edecek ve Türkiye'yi yeni girişimlerimizin yanı sıra yeni girişimcilerle de tanıştıracağız. E-mbrio, büyümek için uygun ortam arayan, sanal fikirleri veya tasarıları hayata geçiren bir teknoloji üssü olacak' E-mbrio için 3 milyon avroluk bir fon ayırdıklarını, gerektiğinde bu rakamın artırılabileceğini belirten Hitay, fikir veya proje sahipleri ile oluşturacakları ortaklık yüzdelerinin projesine göre değişeceğini dile getirdi.

'HEDEFLERİ YAKALAYAN PROJELER 1 YIL SONRA ŞİRKETLEŞTİRİLECEK'

E-mbrio Genel Müdürü Hamit Kekeç ise E-mbrio'nun sanal dünyada başarılı olmaya aday parlak fikir ve projelere yatırım yapmayı amaçladığını söyledi. 2005 yılında 15 milyon olan internet kullanıcı sayısının 2010'da 39 milyona, 1 buçuk milyon olan ADSL kullanıcı sayısının 10 milyona, 18 milyon olan e-ticaret satış adedinin 90 milyona, 1,3 milyon YTL olan e-ticaret satış hacminin 6,5 milyon YTL'ye, 43 milyon olan GSM abone sayısının 60 milyona çıkmasının tahmin edildiğini anlatan Kekeç, 'Bu rakamlar, önümüzdeki yıllarda sanal dünyada iş hayatının ne kadar önemli olçüde artacağını gösteriyor' dedi.

Internet ve mobil platformda, ilk veya 'doğru ilk' olan, kolay taklit edilemeyen, hızlı büyüme ivmesi olan, ticari başarı potansiyeli yüksek projelere yatırım yapmayı önemsediklerini belirten Kekeç, fikirlerin ciddi bir ön değerlendirme sürecinden geçeceğini, uzman kadro tarafından her ayrıntısının inceleneceğini, ticari yatırıma değer bulunanların profesyonel uygulama ekibi tarafından hayata geçirileceğini kaydetti. Kekeç, hayata geçirilen projelerin belli bir olgunluğa gelene kadar E-mbrio bünyesinde devam edeceğini, hedefleri yakalayan projelerin hayata geçtikten yaklaşık 1 yıl sonra şirketleştirileceğini söyledi. Başvuru yapmak isteyen girişimcilerin www.embrio.com.tr adresindeki başvuru formunu doldurmasının yeterli olduğunu vurgulayan Kekeç, bir hafta içinde ön değerlendirme sonucunun kendilerine iletileceğini sözlerine ekledi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde