Doğru iç çamaşırı nasıl seçilir?

Doğru iç çamaşırı nasıl seçilir?

Havaların ısınmasıyla yazlık kıyafetler de gardıroplardaki yerini aldı. İncecik bluzlar, askısız üstler ve elbiselerle doğru iç çamaşırını giymek ise şık olmanın en önemli detaylarından biri. Sutyen seçmenin püf noktaları..

Doğru iç çamaşırı nasıl seçilir?
16px
24px
09.06.2006 15:16
ABONE OLgoogle

Kadınların iç giyim tercihleri yanlışlarla dolu. Özellikle de ince kıyafetler giyilen sıcak yaz günlerinde iç giyim seçimi daha da önemli

Geçenlerde elime geçen bir kadın dergisinde kadınların yüzde 85'inin yanlış sutyen seçtiğini okuyunca hayrete düştüm. Bilinçsizce alınan sutyenlerle hoş bir görüntü oluşturmadığımız gibi sağlığımızı tehtit ediyoruz. Hele bu yaz günlerinde, tiril tiril kıyafetlerin altından görünen alakasız renkli sutyenler, göğüsleri büyük göstermek için hem takviyeli hem de ısrarla bir küçük beden seçilen ya da tişörtlerden belli olan, sıkıp etleri taşıran modelleri düşününce de 'sutyen seçiminin inceliklerine' yer vermeye karar verdik:

* Doğru sutyen kullananların göğüslerinde deforme olmaz. Balenli sutyenler sarkmayı kesinlikle engeller.

* Sutyen seçiminde doğru ölçü çok önemli. Ölçünüzü belirlerken satış görevlisinden mutlaka yardım isteyin. Sutyende iki ölçü olduğunu unutmayın, A-B-C-... diye giden cup (kap diye okunur) ölçünüz ve 34-36-... diye giden göğüs kafesi çevresi ölçünüz.

* Bazı firmalar iki ölçü yerine; 75-80-85 gibi tek ölçü kullanıyorlar. O yüzden denemeden sutyen almayın.

* Doğru ölçüdeki bir sutyende, göğsünüzün cup'ı tamamen doldurmasına özen gösterin.

* Göğüsleriniz büyükse, sağlık ve görünüm açısından küçük gösteren sutyenleri tercih etmelisiniz. Toparlayıcı, sırt ağrısını minimuma indiren bu modeller tam size göre.

* Küçük göğüslüyseniz, cup'lı ve silikonlu modelleri tercih etmelisiniz. Ancak burada en önemli ayrıntı, çamaşırın doğal durmasıdır. Çok küçük göğüslüyseniz bir beden büyük kalıp kullanılabilir.

* Desteğe ihtiyacınız varsa balenli ve büyük cup'lı modelleri tercih edin.

* Yarım cup'lı modeller doğal bir görünüm kazandırırken, iç süngerleri çıkabilen modelleri de deneyebilirsiniz.

* Farklı kullanımlar için; askılı, askısız, tek omuz askılı, çapraz askılı, düşük askılı olarak kullanılabilen sutyenlere mutlaka bir göz atın.

* Sportif biriyseniz, vücuda tam oturması için ayarlanabilir askılı, ekstra destek için elastiki bantlı ve terletmeyen kumaşlı sportif sutyenleri tercih edin.

* Külot seçimindeyse, özellikle çalışan ve klasik giyinenler tangayı tercih etmeli, açık renk pantolonlarının altına ten rengi çamaşır giyilmelidir.

* Seksi iç çamaşırı eğlencelidir ama kıyafetinizden görünen kısma da dikkat edin.

* Pantolonlardan görünen gstring'lerin çok çirkin bir görüntü oluşturduğunu hatırlatmakta yarar var! Düşük belli bir pantolon giyiyorsanız mutlaka düşük kesimli iç çamaşırı tercih edin.

Yeni sezonda nerede ne var?

* Sunset ilkbahar-yaz koleksiyonu, iki ana konseptten oluşuyor: 'Hayal' ve 'Masum eğlence'. Hayal grubunda boncuk işlemelerin, büyük baskıların dikkat çektiği, şifon ve vual kumaşlar öne çıkıyor. Diğer grupta ise, şıklık ve eğlence bir arada sunuluyor. Ayrıca, ünlü çizgi karakterlerinden
Betty Boop'un birbirinden şık ve eğlenceli ürünlerini bulmak mümkün...

* La Senza, yeni sezonda maksimum konfor sunuyor. Tek parçadan oluşan, dikişsiz, etiketsiz sutyenler ve pantalonlarda iz yapmayan ITEC külotlar kullanışlı olduğu kadar rahat da. 2006 sezonun

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde