Çizilenlere koltuk sözü

Çizilenlere koltuk sözü

Erdoğan, liste dışı kalan milletvekilleriyle yemekte bir araya geldi

Çizilenlere koltuk sözü
16px
24px
24.04.2011 09:29
ABONE OLgoogle

167 AKP’li vekilden 20’si davete katılmadı. “Sizi önümüzdeki dönemde partide ve yan kuruluşlarımızda değerlendireceğim” diyen Erdoğan, vekillerden seçim kampanyasında parti için çalışmalarını istedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, yeniden aday yapmadığı milletvekillerine, “koltuk” sözü verdi. “Sizi önümüzdeki dönemde partide ve yan kuruluşlarımızda sivil toplum kuruluşlarında değerlendireceğim” diyen Erdoğan, çizik yiyerek liste dışı kalan vekillerden, seçim kampanyasında parti için çalışmalarını istedi.

Erdoğan önceki gece AKP’nin liste dışı kalan milletvekilleriyle partisinin genel merkezinde verdiği yemekte bir araya geldi. Yemeğe, 20’si yeniden aday olmayan 167’sini de Erdoğan’ın bizzat çizdiği vekillerden tamamı davet edildi. Yemeğe Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf ile yaklaşık 20 milletvekili katılmadı.

Edinilen bilgiye göre Erdoğan, çok sayıda milletvekilini çizmesinin nedenini üstü kapalı biçimde, “değişim, dönüşüm ve yenileşme” ifadeleriyle açıkladı.

Erdoğan, milletvekillerine yasama çalışmalarında yaptıkları katkılar için teşekkür ederken, “Hayat devam ediyor. Bu dönem aday gösterilmeyen arkadaşlarımızı partimizde ve yan kuruluşlarda ayrıca sivil toplum kuruluşlarında değerlendireceğim” dedi. Erdoğan, asla kırgınlık, küskünlük istemediğini, bu tür tavırların AKP’nin rakiplerinin işine yarayacağını belirterek, milletvekillerinden, “seçim bölgelerine giderek, partinin kampanyası için çalışmalarını” istedi.

Yemekte söz alan milletvekilleri ise Erdoğan’a “Kendilerini milletvekili yaptığı için” teşekkür etti. Listede yer almadıkları için kırgın ve kızgın olmadıklarını belirten vekiller, verilen görevleri yerine getireceklerini söyledi. 

Erdem Gül/Cumhuriyet

   
 
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde