Çeşme Limanı Kraliçe'nin arkadaşına

Çeşme Limanı Kraliçe'nin arkadaşına

Dünyanın en büyük yat limanı işletmecisi ve İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in yakın dostu olan İngiliz işadamı Maris'in sahibi olduğu Camper and Nicholson Şirketi, Çeşme Limanı ihalesini kazandı. Firma, limanı 25 yıl işletecek.

Çeşme Limanı Kraliçe'nin arkadaşına
16px
24px
26.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in yakın dostları arasında yer alan İngiliz işadamı Nick Maris'in sahibi olduğu Camper and Nicholson Şirketi, Çeşme Limanı ihalesini kazandı. İhale Komisyonu, mayısın ilk haftasında yapılan ihale için yaptığı 2 aylık çalışma sonunda limana Camper and Nicholson-IC İçtaş'ın verdiği 7 milyon dolarlık teklifi uygun buldu. Mısır, İngiltere ve Malta'da yat limanları işleten dev firma, Çeşme Limanı'nı 25 yıl işletecek. 1782'den bu yana işletmeciliğin yanı sıra süper lüks yatların üretimini de yapan CamperMaltadaki limanın açılışına Kraliçe gelmişti. and Nicholson, 400 yat kapasiteli Çeşme Yat Limanı'na 7 milyon dolarlık yatırım yapacak. Şirketin 2004'te Malta'da mega yatlar için yaptığı "Grand Harbour" isimli yat limanı, Kraliçe 2. Elizabeth tarafından hizmete açılmıştı. Bu nedenle Kraliçe 2. Elizabeth'in Çeşme Yat Limanı'nın açılışına da gelmesi bekleniyor. Öte yandan İzmir'in doğalgaz dağıtım ihalesini alan Kolin İnşaat da, 5 milyon 300 bin dolar teklif vererek Seferihisar'a bağlı Sığacık Yat Limanı'nın ihalesini kazandı.

Sabah

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde