Cem Uzan'ın son isteği

Cem Uzan'ın son isteği

UZAN, TELSİM'İN VODAFONE DEVRİ ÖNCESİ ERTÜRK'TEN RANDEVU İSTEDİ.

Cem Uzan'ın son isteği
16px
24px
25.05.2006 20:12
ABONE OLgoogle

Çığgın yaptığı yazılı açıklamada, dün itibarıyla Telsim’in varlıklarının Vodafone şirketine satışı sürecinin tamamlandığını ve devrin gerçekleştiğini kaydetti

Uzan’ın, bu satış ve devir işlemini üzüntü ile karşıladığını belirten Çığgın, "Bunun nedeni ise 21. yüzyılın başında en önemli sektörlerden birisi olan telekomünikasyondan milli sermayenin tamamen çıkarılmış olmasıdır. Daha da acı olanı, milli sermaye telekomünikasyon sektöründen kendi iradesi ile çıkmamış, bir takım zorlamalar nedeniyle Türkler bu önemli sektörden dışlanmıştır" dedi.

Uzan’ın İmar Bankası’ndan kaynaklanan kamu borcu kendisine ait olmamasına rağmen ödemek için pek çok kez girişimde bulunduğunu anlatan Çığgın, Uzan’ın bu anlamda görüşmeler yaptığını ve yazılı teklifler sunduğunu kaydetti.

Çığgın şöyle devam etti: "Ancak bugüne kadar banka hakim ortaklarına tanınan imkanlar ve şartlar, İmar Bankası ile hiçbir ilgisi olmayan ve ancak bankaya el konulduktan sonra çıkarılan Anayasa ve evrensel hukuk kurallarına aykırı yasalar ile sorumlu tutulabilen Sayın Cem Uzan’a tanınmamıştır. Ayrıca bu süreçte de Sayın Cem Uzan’ın tüm Anayasal hakları çiğnenmiştir."

Çığgın, Uzan’ın bütün olumsuz yaklaşımlara rağmen sorunu anlaşarak çözmek amacıyla girişimlerine devam ettiğini ve anlaşma umudunu koruduğunu belirtti. Çığgın, "Bu bağlamda bugün, 25.05.2006 tarihinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Sayın Ahmet Ertürk’ten bir kez daha randevu talebinde bulunmuştur" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde