Boydak Holding’ten Çocuk Esirgeme Kurumları’na tam destek

Boydak Holding’ten Çocuk Esirgeme Kurumları’na tam destek

Boydak Holding'in iki yıl önce başlattığı proje 2 milyon YTL'lik destek ile tamamlandı.

Boydak Holding’ten Çocuk Esirgeme Kurumları’na tam destek
16px
24px
27.10.2008 13:50
ABONE OLgoogle

Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna bağlı kurumlarda barınan özellikle çocuk, yaşlı ve engellilerin daha modern standartlarda huzurlu bir ortamda yaşayabilmeleri için Boydak Holding'in iki yıl önce başlattığı proje 2 milyon YTL'lik destek ile tamamlandı.

Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) ile 2006 yılında bir protokol imzalayan Boydak Holding, yeni yapılan ve ihtiyaç duyulan çocuk yuvaları, sevgi evleri, yaşlı ve engelli bakım ve rehabilitasyon  merkezlerinin tefrişatlarını gerçekleştirildi. 30  ilde toplam 47 ayrı mekana ürün sevk edilen projede; 11 huzurevi, 9  kadın konukevi ve rehabilitasyon merkezi, 27 çocuk yuvası, yetiştirme yurdu yenilendi.

Boydak Holding, üretim ve istihdam alanında oluşturduğu liderliğini farklı alanlardaki sosyal sorumluluk projelerine de yansıtırken,  SCHEK projesini iki yılda 2 milyon YTL'lik destek ile tamamladı. SHÇEK ile yapılan protokol gereği Boydak Holding'in tamamladığı; korunmaya muhtaç çocukların bedensel, ruhsal ve duygusal gelişimleri açısından büyük önem taşıyan çocuk yuvası, sevgi evleri, yetiştirme yurtları ile engelli bakım ve rehabilitasyon merkezleri gibi sosyal hizmet kuruluşlarının tefrişatlarını üstlendi.


Konu ile ilgili açıklama yapan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, “Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından biri olmak bize büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Toplumsal sorumluluk duygusu Boydak Holding olarak bizim en önemli değerimiz ve geleneğimizdir. İki yıl önce Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ile imzaladığımız protokol de bu geleneğimizin bir devamıdır” dedi.

Hacı Boydak, “Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağlı merkezlerden yararlanan kimsesiz ve muhtaç çocuklar, yaşlılar ve engelliler yalnızca devlet tarafından değil  toplum olarak, hepimiz tarafından sahiplenilmelidir. Bu proje ile sosyal hizmetler konusunda büyük bir görev yüklenen devletimiz ve ilgili kurumlara destek vermeyi, üzerlerindeki sorumluluğu paylaşmayı her dönem arzu ediyoruz. Tamamladığımız tefrişat çalışmaları ile bu kurumlarda kalan çocuklarımıza, yaşlılarımıza ve engelli vatandaşlarımıza ihtiyaçları doğrultusunda daha modern standartlarda, huzurlu bir ortamda yaşama imkanı sunmaya çalıştık. Bu kurumlarda artık ev sıcaklığı yaşanacak, özellikle çocuklarımızın bu konudaki özlemi de umarız bir nebze de olsa giderilecektir.” dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde