'Bir villaya kendini sattı'

'Bir villaya kendini sattı'

İşadamı Aydoğan'ın, Danimarka Prensi'ne sponsorluk karşılığı villa verdiği iddiası Danimarka'yı karıştırdı.

'Bir villaya kendini sattı'
16px
24px
15.07.2008 09:55
ABONE OLgoogle

 Danimarka, prenslerinin Türkiye'de bir firmadan aldığı sponsorluk nedeniyle karıştı. Antalyalı işadamı Kerim Aydoğan'ın şirketi Aydoğan AŞ tarafından Alanya'da inşa edilen Goldcity Turizm Kompleksi'nden bir villanın sponsorluk karşılığında Danimarka Prensi Joachim Holger Waldemar Christian'a hediye edildiği haberi üzerine ülke basını sarayın lağvedilmesini istedi ve kendini bir otomobil bir villaya sattığını yazdı. Kerim Aydoğan ise "Villa yok sadece özel yapım bir otomobil verdim" dedi.

Danimarka'da dün pek çok gazete haberinin manşetinde Danimarka Prensi'nin bir otomobil bir villa karşılığında sponsorluk yaptığı haberleri vardı. Ülke basını, hediyeyi alan prenslerine ateş püskürürken Aydoğan AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğan, 300 bin Euro değeri olduğu iddia edilen villanın hediyesinin söz konusu olmadığını söyledi.

'OTOMOBİL HEDİYE ETTİM' 
Aydoğan, otomobil yarışçıcı olan Prens Joachim'le sponsorluk anlaşması yaptıklarını, karşılığında BMW marka özel yapım bir otomobili hediye ettiklerini ifade etti. Daha önce prensin otomobilinin üstünde bazı bankalarla şirketlerin reklamlarının yer aldığını anlatan Aydoğan, şunları söyledi: "Zaten olan reklamların yerine artık prensin otomobilinde sadece 'Goldcity' reklamı olacak. Yine ralli takımının giysilerinde de Goldcity logosu bulunacak. Anlaşmamız 4 yıl geçerli. Bir Türk şirketinin bunu yapması bence gurur verici. Danimarka basınının haberlerine anlam veremiyorum. Bizim açımızdan reklam oluyor ama prensin üzülmesini istemeyiz."

Otomobilin fiyatı en az 500 bin dolar

PRENSE bir villanın da hediye edildiği öne sürülen Alanya'da 175 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan Goldcity, 5 yıldızlı bir otel ile villa, daire ve penthouse'ların yer aldığı konutlardan oluşuyor. Öte yandan Aydoğan, otomobilin fiyatıyla ilgili bilgi vermezken uzmanlar fiyatının en az 500 bin dolar olacağını ifade ediyor. Otomobil, BMW tarafından özel olarak yapıldı. Aguila SR1 olarak adlandırılan otomobil, saatte 280 kilometre hız yapıyor. Aguila SR1, 100 kilometreye 3.3 saniyede, 200 kilometreye 9 saniyede ulaşıyor. 

Ülke basını 'Otomobil ve villaya kendini sattı' dedi

AYDOĞAN'IN Kasım 2007'de "Team Cortina Racing" ralli takımının da liderliğini yapan prense otomobil hediye etmesi Danimarka basınında tepki çekti. Aydoğan'ın 300 bin Euro'luk bir villanın da prense hediye edildiğini iddia eden Danimarka basını haberi, "Yarış otosu ve bir villaya kendini sattı" başlığıyla vatandaşlarına duyurdu.

Prens Joachim'in bir Türk işadamının "hizmetine girdiğini" yazan Danimarka basını, sarayın lağvedilmesini istedi. Danimarkalı vergi mükelleflerinin vergileriyle kraliyet ailesine her yıl 200 milyon kronluk ödenek tahsis ettiğine dikkat çeken basın Goldcity'nin Joachim'in şatosunun bulunduğu Almanya sınırı yakınındaki Tönder kasabasının hentbol takımının da sponsoru olduğunu, Aydoğan'ın sponsorluk anlaşması yoluyla Danimarkalı zengin ailelere penthouse daire ve villa pazarladığını da iddia etti.

Ebru Erdoğan/Sadi Tekelioğlu/Sabah

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde