Bayan muhabire çocuk yap tavsiyesi

Bayan muhabire çocuk yap tavsiyesi

Başbakan Erdoğan'la NTV'nin bayan muhabiri arasaında 3 çocuk diyaloğu...

Bayan muhabire çocuk yap tavsiyesi
16px
24px
13.03.2008 17:44
ABONE OLgoogle

Karayip ülkesi Saint Vincent ve Grenadinler'in Başbakanı Ralph Gonsalves ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ortak basın toplantısı sonrasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Konuk Başbakan'ın kendisine soru soran NTV başbakanlık muhabiri Nermin Yurteri'yi yanına çağırıp konuşması üzerine Erdoğan araya girdi. Erdoğan, Yurteri'ye 3 çocuk açıklaması konusundaki 'haklılığını' açıkladı.

Saint Vincent ve Grenadin Başbakanı Gonsalves, Erdoğan ile ortak basın toplantısından sonra salondan çıkmadan önce kendisine 'iki ülke halklarının birbirlerini ne kadar tanıdığı' yönünde açıklamalarda bulunan ve soru yönelten NTV Başbakanlık muhabiri Nermin Yurteri'yi yanına çağırıp görüşmek istedi. Erdoğan, bu sırada Yurteri'ye seslenerek ''Nermin bak seni istiyorlar" dedi. Gonsalves, yanına gelen Yurteri'yle konuşmaya başladı.

Yurteri'ye ülkesinin fahri konsolosu Tansal Mete Akçaylı'yı tanıştıran Gonzalves, Akçaylı'nın ülkesinden bir bayanla evlendiğini, 3 çocuk sahibi olduğunu ve 4. çocuğunu beklediğini söyledi. İkili arasındaki diyaloğu takip ederken tercümanın aktardıklarını da dinleyen Başbakan Erdoğan, '3 çocuk-4 çocuk' ifadelerini duyunca araya girme ihtiyacı hissetti.

 Gonzalvez'in dediklerini öğrenen Erdoğan ile Yurteri arasında diyalog başladı. Erdoğan, Yurteri'ye bir yandan Akçaylı'yı eliyle işaret ederek "Gördün mü buyur bak 4. çocuğu bekliyormuş." dedi.

 Akçaylı'ya dönerek ''Memnun musun?'' diye soran Erdoğan daha sonra Yurteri'ye dönerek ''Buyur, bunlar da benim tavsiyeme uyanlardan.'' dedi.

Yurteri, bunun üzerine ''Açıklamalarınız eleştiri topladı." deyince Erdoğan, "Sen göreceksin o iş yerini bulacak, ben ülkemi seviyorum." dedi. Erdoğan sözlerinin sonunda "Unutma sen daha birsin.'' diyerek espri yaptı.

İki başbakan daha sonra toplantı odasından ayrıldı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde