Başkan adayı çete lideri çıktı

Başkan adayı çete lideri çıktı

Genç Parti belediye başkan adayı, insan ticareti suçlamasıyla gözaltına alındı

Başkan adayı çete lideri çıktı
16px
24px
13.05.2008 15:11
ABONE OLgoogle

İzmir'de düzenlenen operasyonda, Ege Bölgesi'nden yabancı uyruklu kişileri yasadışı yollarla yurtdışına kaçırmaya çalıştığı ileri sürülen bir şebekenin 7 elemanı yakalandı. Zanlılar arasında bir karı koca da bulunuyor. Gözaltına alınan kadının, 2004 yılında Genç Parti'den Kemalpaşa Belediye başkan adayı olduğu ortaya çıktı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, insan kaçakçılığı şebekesini takibe aldı. Seferihisar ilçesinde yaklaşık bir ay önce yurtdışına kaçmaya çalışan bir grup yabancı uyruklunun yakalanmasının ardından soruşturmayı genişletildi. Polis, bir ay süren teknik takibin ardından 7 zanlının kimliğini belirledi.

Şebeke elemanlarının İzmir'den yabancı uyruklu bir grubu Didim'e götürüp yurtdışına kaçıracağı istihbaratına ulaşan malî polis, Gaziemir ilçesinde önlem aldı. Ekipler, Gaziemir'den Aydın yönüne seyreden ve içinde Somali, Filistin, Eritre uyruklu 10 kişinin bulunduğu minibüsü durdurmak istedi. Kaçmak isteyen minibüs, önünü kesen polis aracına çarparak durdu. Minibüsün şoförü M.Ş. yakalandı, yabancı uyruklu 10 kaçak da gözaltına alındı.

Zanlı M.Ş.'nin sorgulanmasının ardından Mali Büro Amirliği ekipleri, şebekenin altı elemanını daha yakalamak için operasyonlara başladı. Gaziemir, Narlıdere ve Karşıyaka ilçeleriyle Eşrefpaşa semtinde belirlenen adreslere düzenlenen eşzamanlı baskınlarda A.T. adlı kadın, kocası İ.T., ''Tahsin'' takma adını kullanan Y.C., C.Ş., F.A. ve Z.C. yakalandı. Zanlıların gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda insan kaçakçılığında kullanıldığı iddia edilen üç araba, bir tekne motoru ve dört can yeleği ele geçirildi.

Gözaltına alınan A.T.'nin, 2004 yılındaki yerel seçimde İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde Genç Parti'den belediye başkan adayı olduğu öğrenildi. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan yedi zanlı, organize şekilde insan kaçakçılığı yapmak iddiasıyla adliyeye sevk edildi.

İzmir/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde