Bakan Başesgioğlu'ndan TFF Başkanı Doğan'a şut!

Bakan Başesgioğlu'ndan TFF Başkanı Doğan'a şut!

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile TFF Başkanı Hasan Doğan rakip oldu.

Bakan Başesgioğlu'ndan TFF Başkanı Doğan'a şut!
16px
24px
29.04.2008 23:27
ABONE OLgoogle
Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Murat Başesgioğlu, açılışı yapılan sahada kaleye geçen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Hasan Doğan'a penaltı attı.

Türkiye Futbol Federasyonu ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen "Yurdumuzda Güzel Şeyler Oluyor" projesi kapsamında Sincan Çocuk Yuvası bahçesine yaptırılan sentetik mini çim sahanın açılışı yapıldı.

Açılış töreninde konuşan Bakan Murat Başesgioğlu, saha açılışının basit görülmemesi gerektiğinin altını çizerek, "Bu tür açılışlar derin manalar taşır. Bu tür açılışlar, çocukların geleceğe hazırlanması, fiziki gelişimlerine katkı verilmesi, yetenekli olanların daha ileri aşamaya getirilerek milli takıma yıldız yetiştirecek platform özelliği taşımaktadır" dedi.

Türk sporunun gelişmesi için hükümetin, ilgili kuruluşların ve kulüplerin büyük bir gayret içinde hareket ettiğinin altını çizen Bakan Başesgioğlu, fiziki mekanların tamamlanıp gençlerin hizmetine sunmak istediklerini kaydetti.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan ise, Türk futbolunun kurumsal yapıya kavuşmasıyla kalıcı başarı elde edebileceğini vurgulayarak, federasyon olarak bu hedefler doğrultusunda yeniden yapılandırma çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Konuşmaların tamamlanmasından sonra Bakan Murat Başesgioğlu, SHÇEK'e katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara plaketler ve hediyeler verdi. Törenin tamamlanmasından sonra Bakan Başesgioğlu, Hasan Doğan, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, yuvada eğitim gören çocuklarla birlikte sahanın açılışını yaptı.

Açılıştan sonra sahaya giren Murat Başesgioğlu önce cekedini çıkardı. Kendisine verilen topu birkaç kez ayağında sektiren Başesgioğlu, topu çocuklara bıraktı. Önce, bir çocuk, kaleye geçen TFF Başkanı Doğan'a penaltı attı. Daha sonra topun başına gelen Başesgioğlu, kaleci Hasan Doğan'a penaltı attı. Başkan Hasan Doğan üzerine gelen topu kurtardı.

Törenin sonunda Dünya 3.'sü Ampute Futbol Milli Takımı sporcuları da sahada gösteri maçı yaptı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde