Aydın Doğan; Vuslat hakkıyla Hürriyet'in CEO'su oldu

Aydın Doğan; Vuslat hakkıyla Hürriyet'in CEO'su oldu

Hürriyet, 58. yıldönümünü önceki akşam Hürriyet Medya Towers’ta düzenlenen gecede kutladı. Törende konuşan Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, "Samimi olarak söylüyorum...

Aydın Doğan; Vuslat hakkıyla Hürriyet'in CEO'su oldu
16px
24px
04.05.2006 14:21
ABONE OLgoogle
 

Yayın hayatına başladığı ilk günden beri doğruluk ve güvenilir habercilik ilkesini elinden hiç bırakmayan gazeteniz Hürriyet’in 58. yıldönümü kutlaması çok renkli geçti. Sunuculuğunu Gamze Saygı’nın yaptığı törende Hürriyet’te 10 yılını dolduranlara gümüş, 20 yıllıklara altın rozet, 25-30-35-40 yıllıklar ile emekli olanlara gümüş tabak ve işe ilk girdikleri günün gazete sayfası çerçevelenip anı olarak kendilerine verildi. 40 yılını dolduran Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi ile Spor Servisi’nden İlyas Namoğlu’na gümüş tabak ile gazeteye girdikleri günün gazetesini Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan verdi.
/_newsimages/1468799.jpg
Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı 10 yılını doldurduğu için verilen gümüş kolyeyi, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök de 20 yılını doldurduğu için altın rozeti Aydın Doğan’ın elinden aldılar. Yılın en iyi haberlerine imza atan "En İyiler" de Aydın Doğan tarafından ödüllendirildi.

Törende emekli olanlar ile 40 ve 35 yıllık çalışanların ödüllerini Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan verdi. 30 yıllık çalışanlar ödüllerini Doğan Holding Turizm Grup Başkanı Sema Doğan’ın elinden aldı. 25 yıllık çalışanlara ödüllerini Doğan Yayın Holding Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ ve Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı verdi. 20 yıllık çalışanlar ödüllerini Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök, Başyazar Oktay Ekşi, Yayın Danışmanı Doğan Hızlan ve Mali İşler Grup Başkanı Ahmet Toksoy’un elinden aldı.

BİLEĞİNİN HAKKIYLA GELDİ

Çetin Emeç Konferans Salonu’ndaki törende konuşan Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, /_newsimages/1468800.jpg"Samimi olarak söylüyorum. Vuslat Doğan Sabancı kızım olduğu için değil, bileğinin hakkıyla Hürriyet’in CEO’su oldu. Hürriyet Gazetesi’nde fevkalade başarılı oldu. 1994’de Hürriyet müessese olarak çok hırpalanmıştı, mali yapı olarak. Sizlerin de gayretiyle mesleki, ahlaki değerlere bağlı ekonomik bağımsızlığını koruyan bir yere getirdi. Onu kutluyorum" dedi.

Doğan, Ertuğrul Özkök’ün de Hürriyet’e büyük hizmetleri olduğunu anlattı ve "İşini etik kurallara uyarak en doğru şekilde yaptı. Benimle ve benden önceki Hürriyet’in hayatında kendisinin önemli yeri olduğunu inanıyorum" diye konuştu.

HÜRRİYET, ROL MODELİDİRHürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök de, Hürriyet’in bugün Türk basınının amiral gemisi olması yanında, Türk basınının ’rol modeli’ de olduğunu söyledi. Şu an Türkiye’de yayınlanmakta olan ilk 10’daki gazetelerin genel yayın yönetmenlerinin 6’sının Hürriyet gazetesinden olduğunu, bu kadar çok öğrenci yetiştirmiş bir müessesenin az olduğunu söyleyen Özkök, şöyle devam etti:

"İnsan bu fanusun içinde olduğu zaman o kültürü fazla anlamıyor ama ayrılan insanların hepsinin söylediği bir şey var. Hürriyet kültürü başka bir şey. Çalıştığımız müessese bugün gerçek anlamda bir dünya kurumudur. Bugün ben de 20 yılımı dolduruyorum, çok mutluyum. Bize bu duyguları veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Hep birlikte yarattığımız bu başarı, saygı, davranış kültürü için. İnşallah bu duyguları ileriki yıllarda da geliştireceğiz." /_newsimages/1468801.jpg

40. YIL GURURU

Aydın Doğan, Hürriyet’te 40’ıncı yılını dolduran Okta
E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde