Atış serbest

Atış serbest

EMNİYETİN POLİGONLARI ARTIK VATANDAŞA DA AÇIK. POLİGONLARDA ATIŞ TARİFESİ..

Atış serbest
16px
24px
14.04.2006 15:17
ABONE OLgoogle

Poligonlarda 15 dakika atış eğitimi yapacak vatandaşlar, 4-5 YTL bedel ödeyecek. Devlet memurlarından ücret alınmayacak. Özel güvenlikçiler için ise ayrı tarife uygulanacak. Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı 50'si kapalı, 33'ü açık olmak üzere toplam 83 poligonda emniyetin asli görevi aksatılmayacak şekildehizmet verilecek.

Halen 55 ilde bulunan poligonlarda ücret karşılığı atış eğitimi almak isteyen kişiler, poligona gelirken, 
silah ruhsatlarını veya kayıt belgesini yanlarında getirecekler. Ruhsat ve silah seri numaralarının kontrol edilmesinin ardından, vatandaşlara kendi silahları ile atış eğitimi yaptırılacak.

Atış eğitimine gelen kişiler için GBT ve sabıka kaydı sorgulaması yapılmayacak. Atış eğitimi almak için gelen özel eğitim kurumları, kendi can güvenlikleri açısından ani müdahale için gerekli sağlık önlemlerini alacaklar.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli 657 Sayılı yasaya tabi devletmemurlarından ücret talep edilmeyecek. Ancak kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan güvenlik görevlileri için hizmet alımı parası ödenecek.

Atış poligonunun kirasından elde edilecek gelirin tamamı Maliye Bakanlığı'na aktarıldığından birimlerden doğrudan para alınmayacak. Atış eğitimi almak için birey olarak başvuranların atış eğitimleri Emniyet Genel Müdürlüğü Atış Yönergesi doğrultusunda yapılacak. Özel eğitim kurumlarına verilecek atış eğitimleri ise, Emniyet Genel Müdürlüğü atış yönergesine göre değil, atış eğitimi talebinde bulunan eğitim kurumunun programları doğrultusunda yaptırılacak.

Atış eğitimi almak için gelen kişiler ve özel eğitim kurumları verilecek eğitimlerde görevlendirilecek personele ek ders ücreti ödemeyecekler. Atış eğitimlerinin ücretleri Değer Tespit Komisyonu'nca2006 yılı sonuna kadar bir kişi için 15 dakikaya kadar 4-5 YTL olarak belirlendi. Özel güvenlik personelinin uygulamalı atış sınavlarında poligon kullanımı için hizmet satışı bedeli, komisyonun belirleyeceği ücret üzerinden tahsil edilecek.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde