Arka Bahçe (The Constant Gardener)

Arka Bahçe (The Constant Gardener)

Fernando Meirelles’in yönettiği ve Ralph Fiennes, Rachel Weisz, Danny Huston ile Bill Nighy’nin oynadığı ‘Arka Bahçe’ (The Constant Gardener), Warner Bros. dağıtımıyla sinemalarda gösterime girdi.

Arka Bahçe (The Constant Gardener)
16px
24px
03.06.2006 13:02
ABONE OLgoogle

‘City of God - Tanrı Kent’ ile Oscar’a aday gösterilen yönetmen Fernando Meirelles, bir diplomatın, Eşini kaybetmesi üzerine, dünya çapında bir komplonun arkasındaki gerçeği aydınlatmak için duygusal ve global bir yolculuğa çıkmasını anlatan sürükleyici bir filmi beyazperdeye taşıyor.

İki kez Oscar’a aday gösterilen Ralph Fiennes ve bu filmle En İyi Yardımcı Kadın Oscarı’nı kazanan Rachel Weisz, bir romantik - gerilim filmi olan The Constant Gardener - Arka Bahçe’nin başrollerini paylaşıyor.

Jeffrey Caine’in aynı isimli romandan uyarladığı film, Berlin, Londra, Nayrobi ve Kenya’nın çok sayıda bölgesinde çekildi.

The Constant Gardener - Arka Bahçe’nin arkasındaki uluslararası yapım ekibinin bünyesinde, yapımcı Simon Channing Williams (Secrets and Lies - Sırlar ve Yalanlar’la Oscar’a aday gösterildi), görüntü yönetmeni César Charlone (Fernando Meirelles’in City of God - Tanrı Kent filmindeki çalışmasıyla Oscar’a aday gösterildi), kurgucu Claire Simpson (Platon - Müfreze ile Oscar ödülü kazandı), yapım tasarımcısı Mark Tildesley (28 Days Later - 28 Gün Sonra) ve kostüm tasarımcısı Odile Dicks Mireaux (Dirty Pretty Things - Kirli Tatlı Şeyler) yer alıyor.

FİLMİN ÖYKÜSÜ

Kuzey Kenya’nın sapa bir bölgesinde, kararlı, zeki ve tutkulu Tessa Quayle (Rachel Weisz) canice öldürülmüş olarak bulunur. Tessa’nın yol arkadaşı olan yerli doktor olay yerinden kaçmıştır ve tüm kanıtlar bunun bir aşk cinayeti olduğunu göstermektedir.

Sandy Woodrow (Danny Huston), Sör Bernard Pellegrin (Bill Nighy) ve İngiliz Yüksek Komiserliğinin diğer üyeleri, Tessa’nın eşi olan meslektaşları Justin Quayle’dan, bu olayın takibini kendilerine bırakmalarını ister.

Diplomat olan Justin’in dengesi, çok sevdiği kadının ölümüyle tepe taklak olur. Zıt karakterli olmalarına rağmen, aralarında oluşan çekim sonucu evlenen ikili, Kenya’ya, Justin’in görevi nedeniyle gelmiştir. Justin’in karısına duyduğu sevgi onu hayatında ilk kez ipleri eline almaya yönlendirir.

Karısının sadakatsizliğiyle ilgili söylentilerin de etkisiyle Justin kendisini tehlikeli bir maceranın içinde bulur. Karısının adını temizleme

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde