Ahmet Şık'ın kitabının taslağına el konuldu

Ahmet Şık'ın kitabının taslağına el konuldu

Radikal Gazetesi'ne gelen polis ekipleri, gazeteci Ertuğrul Mavioğlu'nun bilgisayarında bulunan kitabın taslağına el koydu.

Ahmet Şık'ın kitabının taslağına el konuldu
16px
24px
24.03.2011 21:12
ABONE OLgoogle

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Şık'ın yazdığı, ancak henüz basılmayan "İmam'ın Ordusu" adlı kitap ile ilgili olarak Radikal Gazetesi'ne gelen polis ekipleri, gazeteci Ertuğrul Mavioğlu'nun bilgisayarında bulunan kitabın taslağına el koydu.

Polisin binadan ayrılmasının ardından kameraların karşısına geçen Mavioğlu, kısa bir açıklama yaptı. Ertuğrul Mavioğlu, "Dün akşam saatlerinde yayınevine bir baskın yapıldı. Kitabın taslaklarının olup olmadığı araştırılmış. Bugün de benim bilgisayarımda bir arama yapıldı. Ben taslağın bende olduğunu zaten saklamıyordum. Bunu bir televizyon programında açıklamıştım. Kitabın yok edilme çabası var. Dijital çağda yaşıyoruz. Bu kitap mutlaka bir yerlerden çıkacaktır. Ahmet Şık bu Ergenekon gibi örgütlere
tamamen karşı olan bir insan. Ona nasıl böyle bir yakıştırma yapılıyor anlamıyorum. Kitap yok etmelerini 12 Eylül zamanında yaşadık ama şimdi daha vahim bir durum var ortada. O zaman basılmış kitaplara el konuluyordu fakat şimdi daha basımı bile yapılmamış bir kitaba el konulmaya çalışılıyor" dedi.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde