Ağar hükümeti uyardı

Ağar hükümeti uyardı

MEHMET AĞAR:" ZAPSU'NUN GÖRÜŞMELERİ TÜRKİYE'Yİ SIKINTIYA SOKAR" DEDİ

Ağar hükümeti uyardı
16px
24px
22.07.2006 16:37Güncelleme: 27.10.2023 14:25
ABONE OLgoogle

Partisinin kurucularından Müktedir Ballı'nın oğlunun düğününe katılan Mehmet Ağar, bir gazetecinin, Ortadoğu'da yaşanan gelişmeler ve Cüneyd Zapsu'nun bazı ülke büyükelçileri ile yaptığı görüşmelerle ilgili değerlendirmesini sorması üzerine, bunun yönetilemeyen bir Türkiye manzarası olduğunu savundu. Herkesin hukuki, siyasi ve cezai sorumlulukları çerçevesinde iş yapması gerektiğini belirten Ağar, “Dolayısıyla dünyanın zor bir süreç geçirdiği bir dönemde hukuki, cezai ve siyasi sorumluluğu ne olduğu belirlenmemiş bir kişinin şahsı adına yaptığını ifade ettiği görüşmenin Türkiye'yi sıkıntıya sokacağı açıkça görülmektedir” dedi.

Bu sıkıntının iktidar partisi içinde de yaşandığını iddia eden Ağar, Türkiye'nin tesadüflerle kurulmuş bir ülke olmadığını, yüzlerce yıllık devlet geleneği olan bir yapıyla Cumhuriyeti kurduğunu ifade etti. Ağar, “Mesele, 'bilmiyorduk, haberimiz yoktur' gibi sözlerle hafiften geçiştirilecek bir iş değildir” diye konuştu.

Türkiye'nin sürekli güç kaybettiğini ve bulunması gereken noktadan uzaklaştığını savunan Ağar, bunun nedeninin de 4 yıldır izlenen dış politika olduğunu söyledi. Bu meseleyi Türkiye'nin iç siyasetinden uzak ve büyük geleceğiyle orantılı değerlendirdiklerini vurgulayan Ağar, “Türkiye'nin gücü test edilemeyecek ölçüler içerisinde olmalıdır. Türkiye itibarı olan bir ülkedir. Türkiye varlığından vazgeçilemeyen bir ülkedir” dedi.

Aksi takdirde milletin bunun takdirini iyi yapacağını, bunu daha önce de gördüğünü belirten Ağar, “O bakımdan herkesin şahsi bakış açısı içerisinde ifade ve idare edilemeyecek kadar önemli bir dönemi yaşıyoruz” diye konuştu. Önümüzdeki dönemin beklenmedik olaylara gebe olabileceğini, bu bakımdan konuların 24 saat takip ve değerlendirmeye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Ağar, bu meselelerin paylaşılacağı yerin Meclis olduğunu söyledi. Kendilerinin gösterdiği sorumlu anlayışı iktidarın da göstermesi gerektiğini belirten Ağar, “Biz istediğimizi yaparız, istediğimiz gibi davranırız gibi gaye içerisinde hiç kimse olamaz” dedi.

'TERÖR MESELESİ HÜKÜMETİ AŞAR'

Son zamanlarda yaşanan terörist saldırılar ve İran'ın terör örgütünün barındığı Kandil Dağı'nı vurmasına yönelik değerlendirmesinin sorulması üzerine ise Ağar, bu konunun kamuoyuyla açıkça paylaşılacak ve paylaşılamayacak yanları olduğunu kaydetti. Hükümetin gerek görmesi durumunda bunu paylaşacak insanların olduğunu, kendilerinin bilgi, birikimlerini bu konuyu siyasi mesele yapmadan paylaşacaklarını daha önceden ifade ettiklerini anlatan Ağar, meselenin hükümeti aştığını söyledi. Terör olayının önemini kendilerinin 4 yıldır hatırlatmasına rağmen bunun fark edilmediğini savunan Ağar, “Ne zaman ateş bacayı sardı, yüreklere ateş düşmeye başladı, mesele öne çıktı. Bu da doğru değil. Bu konu Türkiye'nin her zaman önemli bir meselesidir” diye konuştu. 
 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde