AB'den Türkiye'ye kritik ziyaret

AB'den Türkiye'ye kritik ziyaret

AB'nin iki kilit ismi, Gül ve Erdoğan'la görüşmek için Ankara'ya geliyor

AB'den Türkiye'ye kritik ziyaret
16px
24px
01.04.2008 14:13
ABONE OLgoogle

AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Durao Barroso ve AB Komisyonunun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn, 10-12 Nisanda Türkiye'yi ziyaret edecek.

Komisyondan yapılan açıklamaya göre Barroso ve Rehn, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ie görüşecek.

Komisyon, Barroso ve Rehn'in, Ankara ve İstanbul temasları sırasında ayrıca diğer siyasi grup ve sivil toplum örgütleri temsilcileriyle görüşeceğini bildirdi.

Yapılan açıklamada, Barroso ve Rehn'in Türkiye'de çeşili mesajlar vereceği, bunlar arasında Türkiye-AB ilişkilerinin geliştirilmesine ve Türkiye'deki reform sürecine destek mesajlarının öncelikli olarak yer alacağı duyuruldu.

AB Komisyonu, Barroso ve Rehn'in Türkiye'ye yapacağı ziyaretin önceden planlandığını ve son dönemdeki gelişmelerle doğrudan bağlantılı olmadığını, ancak ziyaretin "kritik ve önemli bir zamanda" yapılacağının bariz olduğunu belirtti.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde