17 milyar dolar cirolu şirket belli oldu

17 milyar dolar cirolu şirket belli oldu

Alpaslan Korkmaz, 17 milyar dolar cirolu şirket merkezini Türkiye"ye taşıyacağını açıklamıştı. İşte o şirket..

17 milyar dolar cirolu şirket belli oldu
16px
24px
06.06.2008 09:01
ABONE OLgoogle

Yatırım Ajansı Başkanı Alpaslan Korkmaz, 17 milyar dolar cirolu bir şirketin Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya, Kafkaslar, Ortadoğu ve tüm Afrika merkezini Türkiye"ye taşıyacağını açıklamış, VATAN da o devin Coca Cola olduğunu yazmıştı. Coca Cola üst yöneticilerine dün yeni oluşum duyuruldu.

Türkiye"ye sıfırdan yabancı yatırım çekmek için kurulan Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı"nın Başkanı Alpaslan Korkmaz, yaklaşık 3 hafta önce dünyanın en büyük 50 şirketinden birinin 17 milyar dolar cirolu Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya, Kafkaslar, Ortadoğu ve tüm Afrika merkezini Türkiye"ye taşıyacağını açıklamış ancak şirketin adı sır kalmıştı.

Coca Cola"nın tepe yöneticileri dün sözkonusu gelişme ile ilgili olarak bilgilendirildiler. Coca Cola"nın Türkiye tepe yöneticilere yapılan açıklamada bundan böyle Coca Cola"nın, Doğu Avrupa, Rusya, Orta Asya, Kafkaslar, Ortadoğu ve tüm Afrika merkezini Türkiye"ye taşıyacağı ve global oyuncunun dünyanın neredeyse beşte ikilik bölümünü Türkiye"den yöneteceği duyuruldu.

Yeni oluşumla birlikte Coca Cola Company"nin Avrupa operasyonunda Paris ve Londra merkezinde görev yapan yaklaşık 30 üst düzey yönetici de İstanbul"a gelecek.

Alparslan Korkmaz sözkonusu gelişmenin önemini vurgularken “İsim veremiyorum ancak öyle sanıyorum ki bu şirketin adını 13 Haziran"da açıklayabileceğiz. Bu gelişme neden önemli? Çünkü bu sektörde Türk yöneticiler tecrübe kazanacaklar ve zamanla bu şirketin dünyadaki farklı birimlerinde görevlendirilecekler. Dolayısıyla şirket stratejik kararlar alacağı zaman eğer Türkiye radarda bir şekilde gözükecekse Türk yöneticisi Türkiye"nin menfaatini düşünecektir.” demişti.

Vatan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde