Yönetim dağıldı

Yönetim dağıldı

Canaydın"ın Gerets"e imza attırması G.Saray"ı karıştırdı. G.Saray TV"ye bile haber vermeden Gerets"le sözleşme yenileyen başkan Canaydın"a karşı, başta Adnan Polat olmak üzere birçok yönetici tepkili

Yönetim dağıldı
16px
24px
01.03.2007 07:49
ABONE OLgoogle

G.SARAY"DA teknik direktör Gerets"in sözleşmesinin bir gece operasyonuyla aniden uzatılması ve ertesi gün sarı-kırmızılı takımın kupada Kayseri Erciyes"e elenmesi bardağı taşıran son damla oldu, yönetim adeta dağıldı.

Özhan Canaydın"ın başkan yardımcısı Adnan Polat"ın düşüncesini dinlemeden, hiçbir yönetim kurulu üyesine haber vermeden Belçikalı hoca için sözleşmedeki opsiyonu kullanması ortalığı karıştırdı. Adnan Polat Gerets"i devre arasında göndermeyi planlamış ama bunu gerçekleştirememişti. Futbol şube sorumluları Haldun Üstünel, Fatih Gökşen ve Tunca Hazinedaroğlu da Gerets ile önümüzdeki sezon çalışmak istemiyorlardı.

SEZGİN BIRAKIYORDU
FUTBOL A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin"in Gerets ile ilgili raporu da olumsuzdu. Bütün bunlara rağmen başkan Canaydın"ın bildiğini okuyarak Gerets ile sözleşmeyi uzatması büyük tartışmalara yol açtı. Öyle ki Adnan Sezgin istifayı bile düşündü. Ama onu Adnan Polat engelledi. Canaydın öyle bir sürpriz yaptı ki bütün medya “Gerets sözleşme uzattı” haberlerine yer verirken yeni kurulan G.Saray TV ve kulübün resmi internet sitesi bile haberi atladı!

TAKIM DA HUZURSUZ
YÖNETİM içerisinde Canaydın"ın bu hareketi “Polat"a ağır darbe” olarak yorumlanırken, başkan yardımcısının şu ana kadar sessiz kalması hayretle karşılanıyor. Çünkü bugüne kadar Adnan Polat kendisine karşı yapılan emrivakilere sert cevap vermesiyle tanınıyordu. Futbolcular arasında da Gerets ile uzatılan sözleşmenin olumsuz etki yaptığı gözleniyor. Gerets ile ilişkileri sezon başından bu yana kötü olan bazı oyuncular adeta yıkılmış durumdalar.

ALİ GÜRSOY KOPTU
CANAYDIN"IN bugüne kadar futbolla ilgili aldığı kararların çoğunun yanlış olduğunu belirten bazı yöneticiler, başkanın son operasyonuyla az olan şampiyonluk şansını sıfırladığı konusunda hemfikirler. Başkana en yakın yönetici olarak bilinen Ali Gürsoy"un ise Canaydın ile ipleri tamamen kopardığı, hatta cumartesi günü yapılan Mali Genel Kurul"a da mazeret bildirmeden katılmadığı ortaya çıktı.

Buğra Acar/Vatan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde