Yılmaz, Erdoğan'a meydan okudu

Yılmaz, Erdoğan'a meydan okudu

YILMAZ'DAN ERDOĞAN'A: O NA SÖYLEYİN, BİR DAHAKİ SEÇİMDE RİZE'DEN ADAY OLSUN.

Yılmaz, Erdoğan'a meydan okudu
16px
24px
05.08.2006 21:17
ABONE OLgoogle

Memleketi Rize ve ilçelerinde gezi ve incelemelerde bulunan Anavatan Partisi eski Genel Başkanı ve eski Başbakan Mesut Yılmaz, Ardeşen'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Burada toplanan vatandaşlara hitap eden Yılmaz, 3,5 yıl aradan sonra geldiği Rize'de büyük ilgi ile karşılandığını ifade ederek herkese teşekkür etti. Ardeşen'e karşı zaafı bulunduğunu anlatan Yılmaz, "Eskiden beri bana ve Anavatan'a çok büyük destek verdiniz. Son seçimde oyların büyük bölümünü bugünkü iktidar aldı. Eskiden Anavatan'lı olan, son seçimde AK Parti'ye oy veren hemşehrilerime kırgın değilim." diye konuştu.

En geç 1 yıl içerisinde Türkiye'de seçim olacağını ileri süren Yılmaz, şöyle konuştu: "Son 3,5 yıl içerisinde bu ülkede muhalefet yoktu. Tüm güç bugünkü iktidarın elindeydi. Vatandaşlar hizmetlerimizle AK Parti'nin hizmetlerini karşılaştırsın. Memnunsalar gitsinler AK Parti'ye oy versinler. Memnun değilseler o zaman tekrar Anavatan'a dönsünler. Bizim hizmetlerimizin kurdelalalarını kestiler. Kurdela kesmesini biliyorlar ama temel atmasını bilmiyorlar. Sahil yolunu da açmak bize nasip olacak."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siirt'ten milletvekili seçilmesini bir kez daha eleştiren Yılmaz, hemşehrisini şu cümlelerle düelloya çağırdı: "3,5 yıl Rizeli başbakan iktidardaydı." dedi. Bunun üzerine vatandaşlar, "O, Rizeli değil Siirtli'dir." tezahüratında bulundu. Bunun üzerine Yılmaz, "Ben, Erdoğan'ın yalancısıyım. Kendisi Rizeliyim diyor. Sevgili Ardeşenliler, sizler başta olmak üzere AK Partililer'e de söyleyin. Siirt milletvekili olan Erdoğan bir dahaki seçimde Rize'den aday olsun. Karşısında da ben aday olayım. Hemşehrilerimizin önüne birlikte çıkalım." şeklinde konuştu.

Yılmaz, dünden itibaren artık iktidarın karşısında bir muhalefet olacağını, onun da kendisi olduğunu ifade etti.

Rize/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde