Yalçın Beyaz üç yılda köşeyi döndü!

Yalçın Beyaz üç yılda köşeyi döndü!

BEL-PA Genel Müdürlüğü'ndeki skandaldan dolayı istifa etmek zorunda kalan Yalçın Beyaz'ın sevgilisi konuştu!

Yalçın Beyaz üç yılda köşeyi döndü!
16px
24px
27.02.2008 07:54
ABONE OLgoogle

BEL-PA Genel Müdürlüğü'nden istifa etmek zorunda kalan Yalçın Beyaz'ın, bıçak tehdidiyle parasını gasp etmekle suçladığı Bendigar Cengiz, suçlamaların aksine Beyaz'ın kendisinden para sızdırdığını, bazı bakanlarla birlikte arsa edinmek için 500 bin YTL parasını aldığını iddia etti.

Dokuz yıldır Beyaz'la nikáhsız yaşayan Bendigar Cengiz, Hürriyet gazetesine yaptığı açıklamada, Beyaz'ın parayı vermemek için böyle bir yönteme başvurduğunu ve önceleri fakir birisiyken son üç yıl içerisinde arsa işinden milyonlar kazandığını söyledi.

KAMUOYUNA yansıyan skandal dolayısıyla BEL-PA Genel Müdürlüğü'nden istifa etmek zorunda kalan Yalçın Beyaz'la ilgili iddialar birbirini kovalamaya devam ediyor. Dokuz yıldır nikáhsız olarak Cengiz'le birlikte yaşayan Bendigar Cengiz, Hürriyet'e konuştu. Cengiz, suçlamaların aksine Beyaz'ın kendisinden para sızdırdığını, bazı bakanlarla birlikte arsa edinmek için 500 bin YTL parasını aldığını, vazgeçince de parayı vermemek için bu yola başvurduğunu söyledi. Bendigar Cengiz, önceleri fakir olan Beyaz'ın son üç yıl içerisinde arsa işinden milyonlar kazandığını da iddia etti. Cengiz'in açıklamaları, özetle şöyle:

FIRILDAK BİR ADAM

"Ağabeyinin öldüğünü, karısının hamile olduğunu, gelenek için onunla evlendiğini, benim gibi bir kadına ihtiyacı olduğunu söyleyip beni ikna etti. Beraber yaşamaya başladık. Ama ağabeyinin eşi ile evlenmediğini öğrenince bu defa eşinden boşanıp benimle resmi nikah kıyacağı vaatlerinde bulundu. Fırıldak, yalancı, seviyesiz, yanlış bir adam olmasını bilmeme rağmen bir kadının üç gün bir erkekle oynayıp zıplayıp gitmemesi adına zehir yuttum içime attım. Beraberliğimizi beni aldattığını öğrenene kadar sürdürdüm.

ARSA İÇİN PARA VERDİM

Beraber yaşarken birkaç iş yapmaya kalktık, hep kazık atıp yerime oturttu. 'Şu şu bakanlarla birlikte arsa alalım, iyi para kazanırsın' diye teklifte bulundu. 'Eskişehir yoluna sıfır arsa var' dedi. Parayı verdim, güvence olarak senet aldım. Arsaya bakmaya gittim, mezarlığın içi olduğunu görünce almaktan vazgeçtim. Senet olayından altı ay sonra eski sekreteri Füsün Çağlayan ile ilişkisinin olduğunu öğrendim. Çocuklarının üzerine, Kabe üzerine, ailesinin üzerine Kur'ana el basıp ilişkisi olmadığını söyledi. Sonra sekreterinden iki çocuk yaptığını öğrendim. Bana yeminler eden adam savcıya verdiği ifadesinde ilişkisini kabul ediyor.

PEŞKEŞE GÜVENİYOR

Aldatılmayı kabul edecek kadar onursuz değilim. Hayatımdan çıkardım. Aradan altı ay geçti paramı istedim, vermemek için bu iftiralara başvurdu. Bıçağı dayayıp senet imzalatmışım, para getirtmişim, bunları çocuğa anlatsanız güler geçer. Amacı beni bitirmek, dokuz yıldır kandırıp sömürdüğü yetmiyor. Tabii arsaları peşkeş çektiği insanlara güveniyor. Onları arkasına alarak beni hapse attırmaya uğraşıyor, beni hapse sokacak, sonra gidip o kadınla yaşayacak.

ÜÇ YILDA MİLYONLAR

Aileden varlıklıymış. Varoşlarda simit-su satarak büyüdü. Lise diplomasını torpil ile Erzurum'dan getirtti. Hasbelkader belediye başkanı olmuş işte. Bazı bakanların ağızından girip burnundan çıktı. Benimleyken şoförüm gibiydi. Ankara'da ilk Amerikan cipe binen birisiyim. Kredi kartlarını ödemek için o bankadan alır, diğerini kapatırdı. Son üç yılda, kendisiyle tanıştırılan insanlara arsa satarak zengin oldu, milyonları götürdüler.

BİRE AL BEŞYÜZE SAT

Bir ekibi var. Köylüden, vatandaştan, garibandan değersiz diye arazileri önceden bir liraya alıyorlar. Plan proje imar uydurup, aynı arsaları insanlara beşyüz liraya satıyorlar. Bunlar döviz spekülatörü gibi arsa spekülatörlüğü yapıyorlar. Arsa rantlarını aralarında bazı yargı, emniyet mensubu gibi peşkeş çektiği insanlar da var. Bunlara güvenerek bu tezgáhları kuruyor.

Medyumu, beni tehdit etti

BEL-PA eski Genel Müdürü Yalçın Beyaz'ın ifadelerinde adı geçen, Bendigar Cengiz'in, "Evleneceğim kişi" dediği Hamza Kaya, dün Hürriyet'e bir açıklama yaptı. Kaya, "Asıl benim can güvenliğim yok. Yalçın Beyaz'ın, Recep Kaplan diye bir medyumu var. Defalarca ona aratıp yok büyü yaptık, yok şunu yaptık bunu yaptık diye tehdit ediyor. Ben de bir keresinde sinirlenip "Senin de medyumunun da..." diye mesaj yazdım. Sürekli tehdit eden Beyaz ve ekibidir. Bu nedenle İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştum. İftira atıp beni PKK'lı gibi göstermeye çalışıyor" dedi.

Soruşturma başlatıldı

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, Yalçın Beyaz hakkında Hürriyet'te yayınlanan haberleri ihbar kabul ederek soruşturma başlattı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de istifası kabul edilen Beyaz hakkında çıkan haberler ve özellikle mal varlığı konusunda inceleme başlatıldığını açıkladı. Gökçek, "Konuyu, Teftiş Kurulu'na sevk ettik. Teftiş sonucuna göre gereği yerine getirilecek" dedi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu, yayınlanan haberlere ilişkin olarak Beyaz hakkında suç duyurusunda bulundu. Memur Suçları Soruşturma Bürosu, suç duyurusu üzerine Beyaz hakkında soruşturma başlattı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde