WhatsApp'a yeni bir özellik daha geliyor

WhatsApp'a yeni bir özellik daha geliyor

WhatsApp, merakla beklenen görüntülü aramalarda ekran paylaşımı özelliğini tüm kullanıcılara sunmaya başladı.

WhatsApp'a yeni bir özellik daha geliyor
16px
24px
24.05.2024 14:03Güncelleme: 24.05.2024 14:07
ABONE OLgoogle

Meta'nın popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, nihayet tüm kullanıcılara görüntülü aramalarda ekran paylaşımı özelliğini sunmaya başladı. Bu özellik, ilk olarak 2023 yılında beta sürümünde sunulmuştu ve şimdi ise Android, iPhone ve Windows masaüstü uygulamalarında tüm kullanıcıların kullanımına açıldı.

WhatsApp ekran paylaşımı, video görüşmeleri sırasında katılımcıların telefon ekranlarını başkalarına gösterebilmesini sağlar. Bu özellik sayesinde, ekranınızı arkadaşlarınızla vakit geçirirken paylaşabilir veya bir iş görüşmesinde görsel olarak bilgi sunabilirsiniz. Ancak, ekranınızı paylaşırken dikkatli olmanız önemlidir; karşı taraf tüm ekranınızı göreceğinden, hassas bilgileriniz ve şifreleriniz ifşa olabilir. Bu yüzden ekran paylaşımı yaparken gizliliğinizi korumaya özen gösterilmesi gerekir.

WhatsApp, ekran paylaşımını uçtan uca şifreleme ile korunduğunu ve WhatsApp tarafından asla kaydedilmediğini garanti ediyor. Görüşme dışındaki hiç kimse hatta WhatsApp bile, ekranınızı paylaştığınızı göremez veya duyamaz.

1. Bir görüntülü arama başlatın.
2. Görüntülü arama arayüzünde ekran paylaşımı simgesine dokunun (genellikle bir ok ile bir ekran simgesi).
3. Ekranınızı paylaşmak isteyip istemediğinizi onaylayın.
4. Ekran paylaşımını durdurmak için "Paylaşımı Durdur" seçeneğine dokunun.

SOHBET FİLTRELEME DE GELİYOR

WABetaInfo'nun haberine göre WhatsApp'a bir yeni özellik olarak da sohbet filtreleme geliyor. Daha önce sınırlı sayıda kullanıcı ile testler gerçekleştiren şirket, özelliği faydalı bulmuş olacak ki artık herkesin kullanımına açıyor.

Birkaç gün önce yayınlanan yeni güncellemede, WhatsApp için sohbet filtreleme özelliği herkese açıldı. WhatsApp'ı güncelleyerek bu yeni özelliği deneyebilirsiniz.

 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde