Valiyi zorla ikna ettim

Valiyi zorla ikna ettim

İZMİR VALİSİ GÖKSU, TOPRAK'IN BONUSLARI YANMAMASI İÇİN LONDRA'YA GİTMİŞ

Valiyi zorla ikna ettim
16px
24px
15.07.2005 12:34
ABONE OLgoogle

Halis Toprak, kartında biriken fazla puanların yanmaması için İngiltere'ye gitmesi için Vali Göksu'yu ısrarlarıyla ikna ettiğini söyledi.

Toprakbank'ın eski patronu, Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Halis Toprak, İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu ve kendisiyle ilgili iddialara cevap verdi. Vali Göksu ile uzun yıllara dayanan bir dostlukları olduğunu belirten Toprak, aralarında herhangi bir çıkar ilişkisinin bulunmadığını ifade etti.

Göksu'nun Londra'ya yaptığı yolculuğun kendisi tarafından nasıl karşılandığını da anlatan Toprak, "Sayın Ekrem Pakdemirli'nin oğlunun İzmir'de gerçekleştirilen düğün töreninde sayın valimiz ile görüşme imkanımız oldu. Sayın vali 32 yıllık bir dostumdur, üstelik hemşehrimdir" dedi.

'Dostluğumuz biter dedim'

Toprak, sözkonusu düğünde Göksu'nun, "3-5 gün iznim var, bu izni de Londra'da değerlendirmeyi düşünüyorum" ifadesini dostane bir ortamda söylediğini kaydetti. Toprak, yurtdışına çıkış yasağı olduğu için biriken Miles&Miles puanlarının yanacağına Vali Göksu tarafından kullanılmasını istediğini belirterek, "Sayın Vali bunu kabul etmeyeceğini söyledi. Ben ısrar ettim. Hatta 32 yıllık dostluğumun biteceğini de söyleyerek kendisini zorla ikna ettim" diye konuştu.

Toprak, kendisinin hortumcu olarak anılmasına da tepki gösterdi. Toprakbank'ı batırmadığını, aksine bazı haksız icraatlarla batırılmış gösterildiğini öne süren Toprak, "30 Kasım 2001'de el konulan banka, TMSF'nin yönetimine geçmesine rağmen 2002' nin ilk üç ayında 237.8 trilyon lira kazandı" dedi.

Yine aynı şeyi yaparım

Çeşitli bölgelerde 13 sanayi tesisinin yapım aşamasında devletten teşvik belgesi aldığını söyleyen Toprak, "Benim tek suçum tesisleri tamamlamak adına bu kredileri kullanmak oldu. Bugün geriye dönsem aynı şeyi tekrar yaparım" dedi.
Yeni Şafak

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde