Unakıtan'dan bankalara güvence

Unakıtan'dan bankalara güvence

Bakan Unakıtan, Türkiye'ye ABD ve Avrupa'dan bakıldığında, Türk bankalarının en güvenilir bankalar olduğunu söyledi.

Unakıtan'dan bankalara güvence
16px
24px
10.10.2008 13:41
ABONE OLgoogle

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Türkiye'ye ABD ve Avrupa'dan bakıldığında, Türk bankalarının en güvenilir bankalar olduğunu söyledi.

Maliye Bakanı Unakıtan, Hızlı Tren hattının Eskişehir şehiraltı geçişi inşaat temelinin atılması dolayısıyla düzenlenen tören öncesi NTV'nin sorularını cevapladı.

Bakan Unakıtan, küresel mali krizin Türkiye'ye olası etkileriyle ilgili olarak bazı kişilerin hükümetin gerekli tedbirli almadığı yönünde eleştirilerde bulunduğunu ve panik havası yarattığını belirterek, paniğe kapılınmaması gerektiğini vurguladı.

İMKB'de yabancıların payının yüzde 70 oranında bulunduğunu ve buradaki yükseliş veya düşüşlerin yoğunlukta bulunan yabancıların işlemlerinden kaynaklandığını ifade eden Unakıtan, şöyle konuştu:

''Borsa düşebilir, dışarıdan etkileniyor. Türkiye'nin içinden gelen bir sıkıntı yok. Rahat olmak lazım. Tedbirlerimizi alıyoruz. Rahat olsun herkes ama (yatsın) demiyoruz. Tedbirli olacak herkes. Vatandaşlar dövizle borçlanmaya dikkat etsinler. Ayaklarını yorganına göre uzatsınlar, maceracı şeylere kapılmasınlar. Türkiye hala güvenli bir limandır. Türkiye'ye ABD ve Avrupa'dan bakıldığında, Türk bankaları en güvenilir bankalardır'' 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde