Ülker, Dardanel'e ortak oluyor

Ülker, Dardanel'e ortak oluyor

Dardanel Su Ürünleri ve Dardanel Gıda Yatırım'ın yüzde 10.9'u Yıldız Holding'e yüzde 15'i de ADM Capital'e devredildi. Böylece Dardanel Grubu'nun şirketlerdeki payı..

Ülker, Dardanel'e ortak oluyor
16px
24px
10.08.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Böylece Dardanel Grubu'nun şirketlerdeki payı yüzde 52'den yaklaşık yüzde 26'ya düşecek. Dardanel Su Ürünleri, Dardanel Gıda Yatırım, Niyazi Önen, ADM Capital ve Yıldız Holding arasında dün bir protokol yapıldı.

Protokole göre Dardanel'e ADM Capital tarafından banka borçlarının iskontolu peşin kapatılmasında kullanılmak üzere 5 yıl vadeli 27 milyon dolar kredi verilecek. Dardanel anlaşmanın koşullarını şöyle açıkladı: "Şirketimiz bünyesinden verilecek 3 milyon dolar ve şirketimizin yapacağı 50 milyon YTL tutarındaki bedelli sermaye artırımından sağlanacak 50 milyon YTL iskontolu peşin ödeme olarak 10 Ağustos'ta teklif edilmesi, alacaklı bankaların bu teklifi kabul etmeleri halinde sözleşmenin imzalanması kararlaştırıldı."

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde