Uçak tarlaya zorunlu iniş yaptı

Uçak tarlaya zorunlu iniş yaptı

İzmir'den Adana'ya giden Moldovo tescilli kargo uçağı havada arıza yapınca, Alanya'nın yüksek kesimlerindeki Uğurlu Köyü yakınlarındaki bir tarlaya zorunlu iniş yaptı.

Uçak tarlaya zorunlu iniş yaptı
16px
24px
07.05.2006 11:54
ABONE OLgoogle

Alanya Kaymakamı Günhan Sarıkaya, Moldova tescilli kargo uçağının Alanya'nın Uğurlu köyü yakınlarına zorunlu iniş yaptığının belirlendiğini bildirdi.

Kaymakam Günhan Sarıkaya, İzmir'den Adana'ya giderken zorunlu iniş yaptığı bildirilen Moldova tescilli kargo uçağının yerinin belirlendiğini ve uçağın Alanya'nın yüksek kesimlerindeki Uğurlu köyü yakınlarına zorunlu iniş yaptığının tespit edildiğini belirtti.

Sarıkaya, uçaktaki mürettebatın bu sabah kendi şirketleriyle telefon bağlantısı kurarak, sağ olduklarını ve bilmedikleri bir bölgeye zorunlu iniş yaptıklarını söylediklerini kaydetti. Şirket yetkililerinin ilgili makamları arayarak, uçağın dağlık bir bölgede bulunduğunu haber verdiklerini ifade eden Sarıkaya, güvenlik güçleri ve vatandaşlar yardımıyla Uğurlu köyü civarında arama çalışmalarına başlandığını açıkladı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde