Türk şirketten Tanzanya'ya 33 milyon dolarlık GES yatırımı

Türk şirketten Tanzanya'ya 33 milyon dolarlık GES yatırımı

YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri, Tanzanya’da kurulacak GES için 33 milyon dolarlık sözleşme imzaladığını duyurdu.

Türk şirketten Tanzanya'ya 33 milyon dolarlık GES yatırımı
16px
24px
10.07.2024 12:50Güncelleme: 10.07.2024 12:54
ABONE OLgoogle

 

Türk şirketlerinin Afrika'daki yatırımları devam ediyor. YEO Teknoloji de Tanzanya'da kurulacak Güneş Enerji Santrali için 33 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, 

"Birleşik Krallık'ta kurulu olan ve Şirketimizin %50 hisse sahibi olduğu iştiraki Rey Energy Ltd. ile Mauritius'ta kurulu bir şirket arasında Tanzanya'da kurulacak Güneş Enerjisi Santrali'nin (GES) anahtar teslim kurulumu (dizayn, mühendislik, tedarik, montaj, test ve devreye alma), trafo merkezlerinin inşaatı ve bölgenin ihtiyaç duyduğu şebeke altyapısı işi için 33.000.000 USD bedelle sözleşme imzalanmıştır. 

Zambiya, Tanzanya, Mozambik gibi ülkelerde yenilenebilir enerji santralleri geliştiren grubumuz üstlenmiş olduğu bu proje ile Afrika'da da bölge halkının refahına önemli katkılar yapacaktır

Söz konusu proje, şirketimizin küresel hedeflerini büyüterek, yenilenebilir enerji sektöründe dünya çapında bir oyuncu olma vizyonunu güçlendirecektir." denildi. 

patronlardunyasi.com

 

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde