TMSF, Evcil'in şirketlerine 62 personel atadı

TMSF, Evcil'in şirketlerine 62 personel atadı

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda başlatılan operasyonda gözaltına alınan Erol Evcil'in el konulan 20 şirketine TMSF tarafından 62 personel atandı.

TMSF, Evcil'in şirketlerine 62 personel atadı
16px
24px
30.06.2006 20:41
ABONE OLgoogle

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda başlatılan operasyonda gözaltına alınan Erol Evcil'in (Eşrefoğlu) el konulan 20 şirketine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından 62 personel atandı. TMSF'nin yönetimine el koyduğu şirketler arasında polisler tarafından arama yapılan İzmir'in Aliağa ilçesindeki Erege Metal de bulunuyor.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda başlatılan operasyonda gözaltına alınan Erol Evcil'in (Eşrefoğlu) el konulan toplam 20 şirketine 62 personel atandı.

TMSF Fon Kurulu'nun 29.06.2006 tarih ve 319 sayılı kararı ile Bursa'da 13, İzmir'de dört, Sivas'ta iki, Tekirdağ Saray'da bir şirkete kayyum atandı. TMSF, kayyum atama kararını banka genel müdürlüklerine, tapu bölge müdürlüklerine ve Bursa 2. Sulh Ceza Mahkemesi'ne bildirilerek eski yönetimlerin yetkisiz olduğu, yetkilerin fon adına görevlendirilen kişiler tarafından yürütüleceği bildirildi.

İzmir'de kayyum atanan ERG Metal'e de sabah saatlerinde giden TMSF yetkilileri yönetimi devraldı. Fabrikada incelemelerin devam ettiği, binlerce klasör arasında inceleme yapıldığı ve gerekli görülenlerin, fabrikadaki 70 bilgisayar kasasıyla birlikte incelenmek üzere Bursa'ya gönderileceği bildirildi.

İzmir/Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde