TMSF dolar satıyor

TMSF dolar satıyor

TMSF BAŞKANI ERTÜRK, "DOLAR SATIYORUZ" DEDİ. AÇIKLAMANIN ARDINDAN DÖVİZDE..

TMSF dolar satıyor
16px
24px
01.06.2006 12:42Güncelleme: 27.10.2023 14:24
ABONE OLgoogle

Ertürk, konuya ilişkin olarak ”Dolar satışımız devam ediyor. Satışlarımıza belki hızlandırarak devam edeceğiz. Çünkü Türk Lirası'na ihtiyacımız var. Piyasayı düzenlemek gibi bir iddiamız yok elbette ama piyasa da etkileniyorsa bizim yapacağımız bir şey yok. Dolar satmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

TMSF, ÖDEME YAPMAYA HAZIRLANIYOR

TMSF'den geçen hafta yapılan açıklamada, piyasa koşulları ile kurum ihtiyaçları dikkate alınarak yapılacak planlama çerçevesinde döviz satışı yapılabileceği duyurulmuştu.

Açıklamada, TMSF'nin ihalelerinde ABD Doları üzerinden tahsilatlar yapıldığı belirtilerek, tahsilatların yasalar gereği alacaklı kamu kurumları arasında pay edileceği ifade edilmişti.

Kamu kurumlarına yapılacak ödemelerin şekil ve şartlarının, ilgili kurumlarla birlikte istişare edilerek nihayetlendirileceği kaydedilen açıklamada, bu aşamada TMSF'nin ilgili kurumlara ödemeye hazırlık yapmakta olduğu vurgulanmıştı.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde