TGRT Murdoch'la masaya oturdu

TGRT Murdoch'la masaya oturdu

TGRT İÇİN MURDOCH'LA PAZARLIKLARI BİTMEK ÜZERE. MURDOCH TGRT'Yİ DEĞİŞTİRECEK.

TGRT Murdoch'la masaya oturdu
16px
24px
09.05.2006 00:00
ABONE OLgoogle
< P>ABD'li medya devi Murdoch Türkiye'ye Enver Ören'in sahibi olduğu TGRT'yi alarak adım atmaya hazırla nıyor. Türkiye'ye gelen Murdoch yöneticilerinin bizzat yürütüğü pazarlıkların haftasonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Kıran kırana süren pazarlıkların 140-200 milyon dolar arasında yoğunlaştığı öğrenildi. İhlas Grubu ile el s ıkışırsa Murdoch'un planı TGRT'yi bir eğl ence kanalı yapmak.

Env er Ören'in sahibi olduğu İhlas Holding 2001 yılında girdiği likidite sıkışıklığından çıkamayarak İhlas Finans'ın faaliyetleri ne son vermişti. İhlas Finans mudilerine 450 milyon, bankalara da 70 milyon dolar borcu olan Grup, İhlas Holding'in ba zı iştiraklerini satarak borcunu ödemey e çalışıyor.

İl k etapta da içinde TGRT Televizyonu ve TGRT FM'in bulunduğu Huzur Radyo TV'nin tamamını elden çıkarmayı planl ayan grup bir süre önce satış danışmanlığı yapmak üzere, Türkiye'de de faaliyet gösteren ABD'li Raymond James Yat ırım Menkul Kıymetler A.Ş. ile anlaştı. Raymond James Yatırım Menkul Kıymetler ise bir çok ülkede yaptığı araştırma lardan sonra bu konuda dü nya devi ABD'li Murdoch'u ikna etti .

İhlas Grubu'nun il k satış görüşmeleri geçen yıl ağustos ayında gerçekleşmişti. ABD'de yaşayan Atlantic Records'un sahibi Ahmet Ertegün'e hisselerin tamamını satmak için yapılan pazarlıklarda anlaşma sağlanamamıştı. Daha sonra TGRT'nin alıcıları

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde