Telsim’e 738 milyon dolarlık alacak çalımı

Telsim’e 738 milyon dolarlık alacak çalımı

Uluslararası yatırım şirketi Rosamara Ticaret Ltd., Telsim’in Uzanların yönetiminde bulunduğu 2003 yılında düzenlendiğini ileri sürdüğü senetlerle Telsim’den 738 milyon dolarlık alacağı olduğunu iddia ederek 48 saat içerisinde ödenmesini talep etti.

Telsim’e 738 milyon dolarlık alacak çalımı
16px
24px
10.04.2006 00:00
ABONE OLgoogle

Edinilen bilgilere göre Rosmara alacak talebini 2003 yılında Telsim tarafından düzenlendiği belirtilen 738 milyon dolarlık hamiline senetlere dayandırdı. Vadesi bu sene başında dolan senetlerin teminatınının ise Telsim’in aktifleri ve roaming gelirlerinin oluşturduğu ileri sürülüyor. Söz konusu senetlerin düzerlendiği belirtilen 2003 yılında Telsim Uzanların kontrolünde bulunuyordu. Telsim 2004 yılında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından devralınmıştı.

48 SAAT SÜRE: Rosamara’nın ödeme talebinde Telsim A.Ş.’nin ödemelerini 48 saat içinde yapması gerektiği, yapmadığı takdirde Telsim’in borcunun muaccel hale geleceği açıklandı. Rosamara Ticaret Ltd., ödeme yapmadığı taktirde, Telsim’in aktiflerine ve uluslararası roaming gelirlerine el koyma hakkına sahip olacağını savunuyor. Rosamara’nın aynı zamanda Telsim’e en yüksek teklifi veren Vodafone’u da bilgilendirip, Telsim aktiflerinin bu senetler için teminat oluşturduğu ve teminatın devir almasının Vodafone için bir yükümlülük yaratacağı uyarısı yaptığı belirtiliyor.

 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde