Talih Kuşu’nda satış modeli hasılat paylaşımı

Talih Kuşu’nda satış modeli hasılat paylaşımı

Milli Piyango"nun lisans verilmesi yoluyla özelleştirilmesi için, çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı.

Talih Kuşu’nda satış modeli hasılat paylaşımı
16px
24px
10.06.2008 08:20
ABONE OLgoogle

İhale ilanına çıkılması için, TBMM"de bulunan Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapan tasarıda yer alan iki maddenin kabul edilmesinin beklendiği ve yasa çıkar çıkmaz ihale ilanının verilebileceği ifade ediliyor.

Şans oyunları özelleştirmesinin bu yıl içinde tamamlanabilmesi için, tasarının Meclis tatile girmeden önce Haziran ayında kabul edilmesi gerekiyor. Bu durumda ihaleye ne zaman çıkılacağını, Meclis"in çalışma takvimi belirleyecek. Teknik şartname çalışmaları ise bitti. Özelleştirme idaresi ve Milli Piyango idaresi halen kapsamlı bir yönetmelik üzerinde çalışıyor.

Yapılan çalışmalara göre, Milli Piyango"nun hasılat paylaşımına göre 10 yıl lisans verilmesi yöntemiyle özelleştirilmesi öngörülüyor. Böylece toplam hasılatın yüzde 20"si Milli Piyango İdaresi"ne, yüzde 80"ini ise ikramiye ve yasada belirtilen oranlara kurumlara dağıtılmak üzere, işletmeciye verilecek.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde