Suudi Arabistan'ın deniz üstünde inşa edilen ilk tatil köyü St Regis Resort açıldı

Suudi Arabistan'ın deniz üstünde inşa edilen ilk tatil köyü St Regis Resort açıldı

Suudi Arabistan'ın deniz üstünde inşa edilen ilk tatil köyü villalarına sahip olan Kızıldeniz St Regis Resort müşteri kabulüne başladı.

Suudi Arabistan'ın deniz üstünde inşa edilen ilk tatil köyü St Regis Resort açıldı
16px
24px
15.04.2024 23:40Güncelleme: 15.04.2024 23:44
ABONE OLgoogle

Kızıldeniz'deki Ummuhat adasında yer alan bağımsız villalarda özel havuzlar ve geniş yaşam alanları bulunuyor. Villalardan aynı zamanda denize erişim de sağlanabiliyor.  

Yeni açılan Kızıldeniz Uluslararası Havaalanı'ndan kiralık tekne veya deniz uçağıyla erişilebilen St. Regis Red Sea Resort, her biri özel havuzlu, 1 ila 4 yatak odalı konaklama birimleri sunan, sahil kenarında ve su üzerinde inşa edilmiş 90 villalı bir kompleksten oluşuyor

GECELİĞİNE 2 BİN DOLAR

Geceliğine 2 bin dolar ödenen villalar için yapılan taleplere yetişilemiyor.

Al Wajh Lagünü'ndeki el değmemiş Ummahat Adası'nda yer alan tesis, avangart mimarisi, sürdürülebilir tasarım detayları ve kişiye özel hizmetiyle müşterilerine farklı bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

The St. Regis Red Sea Resort Genel Müdürü Tony Coveney, “Suudi Arabistan'ın 2030 vizyonuyla uyumlu, sürdürülebilir lükste yeni bir çağın habercisi olarak, Kızıldeniz'deki ilk özel ada tatil köyünü açmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. 

KIZILDENİZ PROJESİ

Red Sea Global (RSG) liderliğindeki proje, sürdürülebilirliği ve sorumlu turizmi teşvik etmeyi amaçlıyor. 2030 yılına gelindiğinde destinasyonun, dünyanın dördüncü en büyük bariyer resif sistemi ile çevrelenmiş, 90'dan fazla el değmemiş doğal adada 50 lüks tatil köyüne, 8.000 odaya ve 1.000'e kadar konut mülküne ev sahipliği yapması öngörülüyor.

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde