Siyasi ahlak uyarısı

Siyasi ahlak uyarısı

CHP'LİLERDEN ERDOĞAN'A: DEVLETTEN İHALE ALAN İŞADAMNIN VİLLASINDA NASIL..

Siyasi ahlak uyarısı
16px
24px
18.08.2006 16:24
ABONE OLgoogle

Özyürek, Başbakan Erdoğan'ın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Antalya Lara'daki Kent Parkın, Fettah Tamince'nin şirketi UDE Yatırıma tahsis edildiğini belirtti. Özyürek, 3 bin 500 dönümlük bir alanı kapsayan parkın, ince kum ve endemik bitkileri nedeniyle 1992 yılında sit alanı ilan edildiğini kaydetti.

Lara Parkın 70 bin metrekare inşaat yapılmak amacıyla tahsis edilmesinin Antalya'nın doğal yapısını bozacağını belirten Özyürek, şu sorulara yer verdi: 'Lara Parkın tahsisinin Rixos otellerinin sahibi Fettah Tamince'nin şirketi UDE Yatırıma yapılması, sizin aynı kişiye ait villada tatil yaptığınız günlere rastlamasının yol açtığı şaibe iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir Başbakanın devletten iş ve ihale alan işadamlarının villasında tatil yapmasının siyasi ahlakla bağdaşmadığı görüşüne katılıyor musunuz? Bir Başbakan olarak işadamları ile içli dışlı ilişkilerinizin yol açtığı şaibe iddiaları karşısında Lara Parkın tahsisini iptal etmeyi düşünüyor musunuz?'

CHP İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu da Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın cevaplandırması istemiyle sunduğu önergede, 'Kanada Atlı Polisi tarafından FBI ile koordinasyon halinde yürütülen soruşturma çerçevesinde, terörizmi destekleyen köktendinci örgütlerle bağlantısı bulunduğundan kuşkulanılan Abdullah Almaki adlı Kanada vatandaşının Türkiye'deki finansal faaliyetlerine ilişkin belgelerin Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığının yardımıyla incelenmesi konusundaki talebin gereğinin bugüne değin yapılmamasının nedenini' sordu.

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde