Şimşek'ten 4.4 milyon mükellefe teşekkür

Şimşek'ten 4.4 milyon mükellefe teşekkür

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gelir vergisi beyannamesi veren mükelleflere teşekkür etti, vermeyenler de pişmanlık hükmünden yararlanmaya devat etti.

Şimşek'ten 4.4 milyon mükellefe teşekkür
16px
24px
18.04.2024 13:45Güncelleme: 18.04.2024 13:49
ABONE OLgoogle

 

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medyasından yaptığı paylaşımla gelir vergisi beyannamesi veren mükelleflere teşekkür etti. Bakan Şimşek, "2023’te kira, ücret, menkul sermaye iradı, diğer kazanç ve iratlardan gelir elde eden 1,8 milyon mükellefimizle ticari, zirai veya serbest meslek kazancı olan 2,6 milyon mükellefimiz gelir vergisi beyannamesi verdi. Beyannamelerini zamanında veren tüm mükelleflerimize teşekkür ederiz.

Şimdiye kadar gelir elde etmesine rağmen beyanname vermeyen 400 binden fazla mükellef tespit ettik. Beyanname vermeyen mükelleflerimizi ceza ödememeleri için pişmanlık hükmünden yararlanmaya davet ediyoruz. Adil rekabet ve mali disiplin için kayıt dışılıkla mücadelede kararlıyız." dedi. 

patronlardunyasi.com

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde