Şener Ak Parti'den istifa etti

Şener Ak Parti'den istifa etti

Ak parti'nin kurucularından olan Abdüllatif Şener, beklenen istifasını verdi...

Şener Ak Parti'den istifa etti
16px
24px
11.07.2008 15:16
ABONE OLgoogle

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi ve eski bakanlardan Abdüllatif Şener, AK Parti ile yollarını bugün kesin olarak ayırdı. Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen MYK toplantısına gelişinde basın mensuplarına konuşan Şener, "veda toplantısına, helalleşmeye geldim" dedi.

2001 seçimlerine AK Parti'nin kurucuları arasında katılan, Başbakan Yardımcılığı yapan ve 22 Temmuz seçimlerinde partisine yönelik eleştirilerde bulunarak, milletvekili adayı olmayan Şener, AK Parti ile yollarını bugün kesin olarak ayırdı.

AK Parti MYK üyeliğini sürdüren Şener, geçen hafta ülkenin bir genel seçime ihtiyacı olduğunu belirterek, yeni bir parti kuracağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından düzenlenen ilk MYK toplantısına katılışında basın mensuplarının "istifa edecek misiniz ?" sorusu ile karşılaşan Şener, "Bu benim için bir veda toplantısı olacak. Helalleşmeye geldim" diye konuştu.

ÇIKIŞTA İSTİFASINI AÇIKLADI

Eski başbakan yardımcılarından Abdüllatif Şener, AK Parti'den istifa ettiğini açıkladı.
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına katılan Şener, toplantı başladıktan 15 dakika sonra AK Parti Genel Merkezi'nden ayrıldı.
Genel Merkezden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şener, AK Parti'den istifa ettiğine dair dilekçeyi MKYK'da sunduğunu bildirdi.

Toplantının nasıl bir ortamda geçtiğine ilişkin bir soru üzerine, Şener, "İstifa aslında bir kavga müessesi değildir. İstifa medeni bir müessesedir. Başbakan büyük nezaket gösterdi, konuşma verdi. Bende tüm arkadaşlarımıza karşı veda konuşmamı yaptım. Sayın Başbakanımız da 'hayırlı olsun' dediler. Vedalaştık ve ayrıldık" dile konuştu.

Şener, "Bir gerginlik oldu mu?" sorusuna şu yanıtı verdi:
"Çok büyük bir nezaket vardı, aynı nezaketi ben de gösterdim. Tüm arkadaşlarımızda aynı nezaket duyguları içinde oldu. Siyaset nezih yapılmalıdır. Nezih yapılan siyaset toplumsal ve kurumlar arası uyumun sağlanması için, sistemin çözüm yeteneğinin artması için önemlidir. Bu son günde de nezih ilişkiler içerisinde olaylar yaşanmıştır."

Şener, toplantıda neler konuşulduğunun sorulması üzerine, toplantının kurallar çerçevesinde cereyan ettiğini ve içeride konuşulanların dışarıya aktarılmasının doğru olmayacağını söyledi.

Şener'i, AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin aracına kadar uğurladı. 

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde