Sazlı-sözlü yıldönümü kutlaması

Sazlı-sözlü yıldönümü kutlaması

Batık bankalardan kamu alacaklarını tahsil etmek amacıyla kurulan TMSF, 3. kuruluş yıldönümünü Malatya Türküleri'yle kutladı.

Sazlı-sözlü yıldönümü kutlaması
16px
24px
02.02.2007 14:11
ABONE OLgoogle

Batık bankalardan kamu alacaklarını tahsil etmek amacıyla kurulan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 3. kuruluş yıldönümünü sazlı-sözlü etkinlikle kutladı.

Kurum binasında düzenlenen kutlama töreninde personelden oluşan koro, çalışanlara müzik ziyafeti çekti.

Yaklaşık 3 aylık bir çalışma ile oluşturulan müzik ekibinin çalıp söylediği şarkılar izleyenlerden tam not alırken, Koro üyelerinin Başkan Ahmet Ertük'ten bahşiş alarak "Malatya Türküsü" çalmaları dikkat çekti. Ertürk törende yaptığı konuşmada bir kamu kuruluşunun da değer oluşturarak çalışabileceğini gösterdiğini anlattı. Kendi personelinin hazırladığı programla kuruluş yıldönümünü kutlayan TMSF'nin kutlamasının son bölümünde emektar çalışanlara plaketleri verildi.

Kamuoyunda batık bankalardan para tahsil edilmesi ve fona devredilen bankaların borçları, gelecekteki durumları ile ilgili gündeme gelen TMSF, 3. kuruluş yıldönümünde korolu kutlama yaptı. Tamamı TMSF personelinden oluşan ve 3 aylık bir çalışma sonucu oluşturulan koro üyeleri kutlamanın en dikkat çeken unsuru oldu. Aralarında avukat, tahsilatçı ve memurların da bulunduğu koro üyelerinin müzik aletlerini kullanırken gösterdikleri üstün performans müzisyenleri aratmadı. Koronun çalıp söylediği şarkılar törene katılan kurkum çalışanlarını coşturuken, konser sırasında yaşanan bazı ayrıntılar da katılımcıları kahkahaya boğdu. Koronun davulcusunun bir ara Başkan Ertürk'ten bahşiş istemesi dikkat çekerken, bahşiş sonrasında Ertürk'ün Malatyalı olmasından hareketle "Malatya Türküsü"nün çalınması dikkatlerden kaçmadı.

Personel koronun çaldığı türkülere eşlik ederken, kurkumun güvenlik görevlisi Ercan Güler'in "taklit" kabiliyeti Başkan Ertürk'ü de güldürdü. Orhan Gencebay ve Bülent Ersoy gibi isimlerin taklitlerini ustalıkla gerçekleştiren Güler, mesai arkadaşlarından bol bol alkış aldı. Koro şefi Ömer Şanlı'nın konser sonunda verdiği gitar resitali ise gecenin finaline yakışır nitelikteydi. Tahsilat Dairesi'nde görevli olan Şanlı sesi ve müzik aletlerinin büyük kısmını ustalıkla kullanmasıyla da arkadaşları arasında takdirle karşılandı.

Kurum Başkanı Ahmet Ertürk TMSF'de çalışmanın bir imtiyaz haline geldiğini söyleyerek kurum çalışanlarının gayretleriyle kuruma borcu bulunanların işlerini kolaylıkla halletkiklerini kaydetti. Çalışanlarının performanslarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ertürk, "Sizin çalışmalarınız olmasa nu burası bu kadar imtiyazlı bir kurum haline gelirdi, ne de ben yılın bürokratı seçilebilirdim" ifadelerini kullandı. Ertürk ayrıca TMSF'nin gayertli çalışmalar sonucu bir kamu kurumunun da değer oluşturabilen bir kurum haline gelebileceğini de gösterdiğini anlattı.

Tören sonunda kurum çalışanlarını plaketleri Başkan Ertürk tarafından verildi.

Cihan

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde