Şahin; Bildiri siyasi

Şahin; Bildiri siyasi

Adalet Bakanlığı, Yargıtay Başkanlar Kurulu'nun hükümeti hedef alan sert bildirisinin gereksiz ve siyasi olduğunu açıkladı.

Şahin; Bildiri siyasi
16px
24px
21.05.2008 15:59
ABONE OLgoogle

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyesi Kadir Özbek'in annesinin cenaze töreninde Yargıtay Başkanlar Kurulu'nun hükümete yönelik açıklamasını değerlendiren Adalet Bakanı mehmet Ali Şahin "Dam üstünde saksağan" ifadesini kullandı.

Şahin şöyle konuştu:

"Böyle bir açıklama yapmayı gerektiren bir olgu ortada yokken, böyle bir açıklama yapmanın mantığını anlayamıyorum. Bu bildiri tam "dam üstünde saksağan" olmuştur.

Açıklamada yargının yürütmenin güdümüne sokulmak istendiğine dair bir ifade var. Ne yürütme ne de yargı diğerinin güdümünde değildir ve olmamalıdır. Bu zamana kadar olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır.

Adalet Bakanı olarak, yargı mensuplarına derin bir saygım var ancak zaman zaman yapılan bu tür bildirileri biraz da siyasi amaçlı olarak değerlendirdiğimi belirtmek istiyorum."

Şahin, bildiredeki Anayasa taslağına yönelik eleştirileri ise şöyle değerlendirdi:

"O taslaktır geri çekilmeyecek. 5 yıllık bir yol haritasıdır. Zamanla tartışılarak uzlaşılarak içi doldurulacak. Hiç kimse merak etmesin."

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde