Saha ortasında vururuz tehdidi

Saha ortasında vururuz tehdidi

Trabzonsporlu Fatih Tekke ile Gökdeniz Karadeniz’den 500’er bin dolar haraç istediği, eşlerinin otomobilleri ile işyerlerini kurşunladığı iddia edilen Hakan Süleyman hakkındaki iddianame tamamlandı.

Saha ortasında vururuz tehdidi
16px
24px
06.07.2006 00:00
ABONE OLgoogle

İddianamede Süleyman hakkında 2 kez ömür boyu hapis, suç ortakları Erdem Kılıç (20) ve Fatih Bulut (29) hakkında da ömür boyu hapis cezası istendi.

GÖKDENİZ’E TUZAK

11 Temmuz’da görülecek davanın iddianamesinde çetenin 31 Ekim 2005 tarihinde Fatih Tekke’yi ölümle tehdit ettiği iddianamede yer aldı. İddianameye göre, Hakan Süleyman, Fatih Tekke’yi cep telefonu ile arayarak buluşmak istedi. Özel Karadeniz Hastanesi’nde Fatih Tekke’nin kullandığı araca binen Hakan Süleyman’ı, arkadaşları Erdem Kılıç ile Şenol Kaya da takip etti. Hakan Süleyman, Bölge Trafik Şube Müdürlüğü önüne geldiklerinde Fatih Tekke’den aracı durdurmasını isteyerek, konuşmaya başladı. İddianamede, Süleyman, Gökdeniz Karadeniz’i kastederek, “Onu vuracağım. İndireceğim. Ben ararsam gelmez. Senin telefonundan aramam gerekiyor” diyerek Fatih Tekke’den telefonunu istediği ancak vermeyince zorla elinden alarak Gökdeniz Karadeniz’i aradığı belirtiliyor. Ancak telefona Gökdeniz Karadeniz’in cevap vermemesi üzerine Hakan Süleyman’ın bu kez Fatih Tekke’ye dönerek, “Bu akşam Gökdeniz ile mutlaka buluşmalıyız, seni bırakmayacağız. Gökdeniz’i bulamazsak, seni vuracağım” dediği iddianamede yer aldı. Fatih Tekke’nin ise bu tehdide karşılık, “Vuracaksanız beni vurun. Ancak müsaade edin abdest alıp, çocuklarımla vedalaşayım” dedikten sonra eşini arayarak görüştüğü ancak olaylardan bahsetmediğine de dikkat çekildi.

AYNI SİLAH KULLANILDI

İddianamede, Süleyman’ın Tekke’yi bir süre alıkoyduğu belirtilerek, Fatih’e ateş edilen silahla iki futbulcunun eşlerinin dükkanlarına yapılan saldırıda kullanılan silahların aynı olduğu ifade edildi.

Sahanın ortasında vuracaklardı

İddianamede Hakan Süleyman’ın Fatih Tekke’ye “Gökdeniz, bahis oyunlarında takımı rezil etti. Ona büyük ağabeyler ceza kesecek. Onu sahanın ortasında vuracaklar. Onu bizimle tanıştır. Eğer gelmezse idmanda onu ayağından vururuz” dediği iddia edildi. Fatih Tekke’nin ise bu tehdidi takım arkadaşı Gökdeniz Karadeniz’e aktardığı vurgulandı.

Akşam

E-Bülten Aboneliği
İş, Ekonomi ve Cemiyet hayatının özel gündemi Patronlar Dünyası'nda... Günlük E-Bülten'imize abone olun, Patronlar Dünyası ayrıcalıklarını yaşayın.
Patronlar Dünyası ile Bir Adım Önde